אלטו מכרה נכס בסן דייגו לקרן ריט אמריקאית גדולה ב-17 מיליון דולר

לפי קרן ALTO, התמורה בעסקה משקפת הכפלה של ההון העצמי שהושקע בה, ותשואה שנתית של כ-16% (IRR) ■ קרן אלטו 2 הוקמה בפברואר 2014, וגייסה עד כה 137 מיליון דולר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית הרופאים בקליפורניהצילום: יח"צ
ערן אזרן

קרן הנדל"ן ALTO (אלטו), שבבעלות מודי כידון ויניב מלמוד, השלימה את מכירת הנכס Pomerado Professional Plaza - בית רופאים הממוקם בפרבר של סן דייגו, קליפורניה בכ-17 מיליון דולר. העסקה נעשית במחיר המשקף תשואה תפעולית שנתית של 6.15% לקונה. הנכס נמכר לקרן ריט אמריקאית המשקיעה בנכסים רפואיים, ששווי השוק שלה מוערך בכ-5 מיליארד דולר.

עם השלמת העסקה קרן אלטו קיבלה כ-7 מיליון דולר. לפי אלטו, התמורה בעסקה משקפת הכפלה של ההון העצמי שהושקע בה, ותשואה שנתית של כ-16% (IRR).

הנכס, שמשתרע על שטח של 46,183 רגל רבוע, נרכש באוגוסט 2015 במחיר של 9.5 מיליון דולר במסגרת קרן 2 ALTO, ושיעור התפוסה בנכס בעת הרכישה עמד על 55%. האסטרטגיה של אלטו בעת רכישת הנכס כללה תהליך השבחה משמעותי שכלל שיפוץ של הנכס ולאחר מכן השכרה לשוכרים חדשים. טרם מכירתו של הנכס על ידי אלטו שיעור התפוסה בנכס עלה לכ-90%.

קרן ALTO 2 היא חלק מאלטו קרנות נדל"ן הפעילה כ-11 שנים, במהלכן גייסה כ-330 מיליון דולר בשלוש קרנות שונות. הקרן הוקמה בפברואר 2014, וגייסה עד כה 137 מיליון דולר. אלטו השקיעה ב-63 נכסים בשווי כולל של 1.2 מיליארד דולר בשטח כולל של  12 מיליון רגל רבוע. הקרן ביצעה עד כה 27 אקזיטים. אסטרטגיית ההשקעות של אלטו קרנות נדל"ן מתמקדת בהשקעה במרכזי קניות פתוחים ובנכסים לוגיסטיים ב-12 אזורים מוטי צמיחה בארה"ב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker