מנכ"ל אל על: "לא נוכל לשוב לפעילות סדירה ללא קבלת סיוע"

במכתב לעובדים תוקף גונן אוסישקין את ועד הטייסים על סירובו להירתם לתוכנית ההתייעלות: "אפשר לדבר בתקשורת על ספינים ופייק ניוז, אך האמת תמיד נמצאת בתוך החברה ואנשינו יודעים אותה"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מטוסי אל על חונים בנתב"ג
מטוסי אל על חונים בנתב"גצילום: Ariel Schalit / AP/ אריאל

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין, תוקף בחריפות את ועד טייסי החברה על רקע ההכרעה הצפויה בדירקטוריון החברה על מתווה הסיוע שהיא תבקש מהמדינה. לדבריו, החברה התכוונה להפעיל טיסות מטען ונוסעים ביולי למרות ההאטה שנרשמה בפעילות המטענים וההחלטה להוציא עובדים נוספים לחל"ת כדי להתאים את היקף כוח האדם לפעילות.

אוסישקין אמר כי החל בסוף יוני סירבו טייסי החברה לאייש את הטיסות, וכי כל הפניות אליהם לא נענו במשך ארבעה ימים רצופים לאחר מאות פניות. "אפשר לדבר בתקשורת על ספינים ופייק ניוז, אך האמת תמיד נמצאת בתוך החברה ואנשינו יודעים אותה", כתב המנכ"ל לעובדיו. לדבריו, במקביל לעצירת הטיסות, סירב ועד הטייסים לפניותיו להירתם לתוכנית ההתייעלות שנדרשת כדי לחלץ את החברה מהמשבר החמור שנקלעה אליו החברה שלא באשמתה, לטענתו, יחד עם ענף התעופה כולו.

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקיןצילום: סיון פרג'

"נוכח חוסר היכולת להפעיל את הטיסות, התאמנו את מצבת כוח האדם הפעיל בחברה להפסקת הפעילות של מטוסי החברה", טוען אוסישקין. לדבריו, הגורמים שיקבעו את קצב החזרה לפעילות סדירה היא היכולת של כל מדינה ומדינה להשתלט על נגיף הקורונה, להגיע להסכמים הדדיים על מעבר נוסעים וכן בנכונות הציבור להתגבר על הפחדים ולחזור לטוס. "כל אלה מצויים תחת סימן שאלה גדול ולא ניתן לחזות מתי תהיה התקדמות משמעותית", כותב אוסישקין.

לדברי אוסישקין, ללא קשר לפתיחת השמים במדינות השונות, "אל על לא תוכל לחזור לפעילות סדירה משמעותית ללא קבלת סיוע שנדרש כדי להניע את הפעילות, להשיב את כספי הכרטיסים ללקוחות ולשלם חובות לספקים". הוא מציין כי בימים אלה נבחנות שתי אופציות לקבלת סיוע מהמדינה, והשיקול היחיד שניצב לנגד עיניה של הנהלת החברה הוא טובת אל על. המתווה הראשון שעל הפרק כולל הלוואה בערבות מדינה של 400 מילון דולר והנפקת מניות לציבור של 150 מיליון שקל, והמתווה השני כולל הלוואה של 250 מיליון דולר בערבות מדינה והנפקה לציבור של מניות בהיקף של 150 מיליון דולר עם התחייבות של המדינה לרכוש את יתרת המניות שלא יירכשו על ידי הציבור.

אוסישקין מזכיר כי התנאי היסודי למימוש כל אחד מהמתווים הוא הגעה להסכם התייעלות חתום עם ההסתדרות והעובדים. אוסישקין מודה לוועד הדיילים שהסכים לתוכנית ההתייעלות ומציין שהנהלת החברה מקיימת דיאלוג עם המגזרים האחרים בחברה ומקווה שיוכל לבשר על התקדמות נוספת. אוסישקין מציין שהחברה קיבלה מסר חשוב ביותר מהממשלה בדבר ההכרה שלה בחשיבות אל על לביטחון לאומי והאינטרס של המדינה בשימור נתיבי אוויר פתוחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker