פארמוקן: שת"פ עם חברת בזלת וחוות עין חצבה לייצור קנאביס לשוק הרפואי

ההסכם לתקופה של שלוש שנים או לתקופה מינימלית שלא תפחת משלושה מחזורי גידול ■ להערכת פארמוקן, הגידול בתוצרת צפוי לתרום לפחות 30 מיליון שקל להכנסות החברה ב-2021

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
קנאביס רפואי של פארמוקן
קנאביס רפואי של פארמוקןצילום: גיל אליהו

חברת הקנאביס הרפואי פארמוקן, בשליטתו של גיל חובש, דיווחה על הסכם שיתוף פעולה לגידול ורכישת קנאביס רפואי עם חברת בזלת ועם חוות הגידול עין חצבה. ההסכם הינו לתקופה של שלוש שנים או לתקופה מינימלית שלא תפחת משלושה מחזורי גידול. להערכת פארמוקן, הגידול בתוצרת צפוי לתרום לפחות 30 מיליון שקל להכנסות החברה ב-2021. מניית החברה עולה ב-1.6%.

על פי ההסכם, כל שטח הגידול של עין חצבה - 18 דונם - יוקצה לטובת גידול זניה של חברת פארמוקן ובהתאם לפרוטוקול הגידול של החברה. התוצרת תימכר במלואה ובלעדית לחברות פארמוקן ולבזלת - בעלת מפעל עיבוד, ייצור ואריזה של מוצרי קנאביס רפואי בתקן IMC-GMP ותהא האחראית על תהליכי ייצור אלה במפעלה. חוות הגידול תהיה האחראית הבלעדית לגידול התוצרת ותישא בכל עלויות גידול התוצרת וקצירתה וכן בכל העלויות הנלוות להפעלתה ולניהולה.

חובש ציין כי ההסכמים החדשים יתרמו להכנסותיה של פארמוקן. לדבריו, "בנוסף, אם וכאשר הצעות החוק החדשות בנושאי אי-ההפללה ואישור שימוש בקנאביס לצרכי פנאי יבשילו לכדי חקיקה, החברות תהיינה ערוכות לאפשרות של גידול בהיקפי הייצור והשיווק לשוק המקומי, כאשר המטופלים ימשיכו לעמוד בראש סדר העדיפויות שלנו".

בשבוע שעבר דיווחה פארמוקן על השלמת אבן דרך בתהליך ראשון מסוגו בישראל של גידול והפרחה מלאים של תפרחת קנאביס רפואי שמקורה בתרביות רקמה בתנאי מעבדה. התהליך שבוצע עם שני זני קנאביס מסחריים של החברה נעשה כחלק מאסטרטגיית החברה לפיתוח שיטות חדישות לייצור ושיווק חומר גלם אחיד, הדיר ונקי, שיוכל להוות בסיס לייצור חומרי גלם המיועדים למחקרים בתחום הפארמה.

פארמוקן, שנסחרת לפי שווי של כ-140 מיליון שקל, עוסקת בגידול, ייצור, אחסנה ואספקה של מוצרי קנאביס רפואי. מניית החברה ירדה ב-12 החודשים האחרונים בכ-30%. את 2019 סיימה החברה במחזור הכנסות של כ-47 מיליון שקל, ובהפסד של 46 מיליון שקל לבעלי המניות; בהשוואה למחזור של 32 מיליון שקל וברווח נקי של 6 מיליון שקל ב-2018.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker