נאוויטס: הסכם לקידוח בפרויקט שננדואה בעלות של 250 מיליון דולר – 40% פחות מהתוכנית

נאוויטס פטרוליום מדווחת על חתימת הסכם לביצוע קידוחי הפיתוח של תגלית שננדואה עם חברת Transocean, תמורת 250 מיליון דולר בלבד, לעומת עלות של כ-430 מיליון דולר בתכנית הפיתוח הקודמת

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גדעון תדמורצילום: ללא קרדיט
ערן אזרן

שותפות נאוויטס פטרוליום, בשליטתו של גדעון תדמור, חתמה על הסכם עם חברת Transocean לביצוע קדיחה והשלמה של ארבעת קידוח הפיתוח של הפרויקט, תמורת כ-250 מיליון דולר. לפי החברה, זו עלות הנמוכה ב-40% מתוכנית הפיתוח, שבה הוערכה עלות הקידוח בכ-430 מיליון דולר. הירידה נובעת בעקבות הנפילה במחיר הנפט והמשבר בשוק האנרגיה העולמי. מניית נאוויטס מזנקת בתגובה ב-10%.

במסגרת ההסכם, שהוא אבן דרך לקראת קבלת החלטת השקעה סופית (FID), נקבע כי Transocean תספק שירותים הכוללים בין היתר כ-17 חודשי קדיחה והשלמה לארבעת קידוחי הפיתוח. להערכת נאוויטס, תחילת ההפקה המסחרית מהפרויקט צפויה ב-2024. על פי ההסכם, התחייבות השותפים בתשלום בגין שירותי הקדיחה וההשלמה לאחר ה-FID תהיה בהתאם להתקדמות הפרויקט.

נאוויטס - שנסחרת לפי שווי של חצי מיליארד שקל - פועלת בצפון אמריקה, ומחזיקה בפורטפוליו הכולל כמה מאגרים שכבר החלו בהפקה. חלקה בכלל התגליות הוא כ-305 מיליון חביות נפט. השותפות מחזיקה ב-53.1% מהזכויות בתגלית שננדואה, המכילה 431 מיליון חביות נפט. שננדואה היא תגלית נפט מוכחת, שבה הושקעו 1.7 מיליארד דולר בקידוחי אקספלורציה ואימות. שננדואה הוא פרויקט הדגל של השותפות, ולהערכתה הוא עתיד ליצור תזרים מזומנים בשווי של 1.13 מיליארד דולר (אחרי היוון של 10%).

אסדה של נאוויטס פטרוליוםצילום: LLOG Explortaion

לצד פרויקט שננדואה, נאוויטס מחזיקה ב-7.5% מהזכויות בפרויקט בקסקין במפרץ מקסיקו, שהחל בהפקה מסחרית של נפט ביוני 2019. פרויקט בקסקין מכיל כ-469 מיליון חביות. לצד הפעילות במפרץ מקסיקו, נאוויטס פועלת  להרחבת הזרוע היבשתית שלה, וכיום היא מחזיקה בחמישה שדות נפט יבשתיים מפיקים בטקסס. בכוונת השותפות לקדם בשדות אלו תכנית פיתוח שכוללת קידוחים אופקיים הצפויים להגביר משמעותית את היקף ההפקה. בתחום האקספלורציה והקידוחים, נאוויטס מחזיקה ב-30% מהזכויות בבלוק 7 במזרח קנדה, שבאזור ניו-פאונד-לנד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker