שיכון ובינוי חוטפת למתחרה הגדולה את סמנכ"ל הכספים בעשור האחרון

עמית בירמן, סמנכ"ל הכספים של שפיר הנדסה, שמתמודדת עם שיכון ובינוי על מיזמי תשתית בסך עשרות מיליארדי שקלים - חוצה את הקווים ■ מדצמבר הקרוב ימלא בירמן את תפקיד סמנכ"ל הכספים בשיכון ובינוי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית בירמןצילום: מוטי מילרוד
יורם גביזון

מעבר דרמטי בשוק התשתיות בישראל: עמית בירמן, סמנכ"ל הכספים של שפיר ב-10 השנים האחרונות ומי שנחשב לפנים שלה החברה בשוק ההון ולמנוע מאחורי זכייתה בפרויקטי ענק - נחטף על ידי המתחרה העיקרית, ומונה לתפקיד סמנכ"ל הכספים של שיכון ובינוי.

בירמן יחל את תפקידו החדש בדצמבר 2020 . הוא יחליף את אלון רווה, מנכ"ל חטיבת הזכיינות של שיכון ובינוי, שכיהן כסמנכ"ל הכספים באופן זמני בחודשים האחרונים על פי בקשת דירקטוריון החברה, עד למציאת מחליף קבוע לטל רז.

שפיר הנדסה היא אחת המתחרות העיקריות של שיכון ובינוי במיזמי תשתית גדולים, כמו הרכבת הקלה בירושלים בסך 5 מיליארד שקל, שבו זכתה שפיר הנדסה; בכביש 16, כביש הגישה לירושלים; במכרז להקמת מרכזי האספקה של משרד הביטחון בסך 3 מיליארד שקל; ובהקמת קריית התקשוב בנגב, שבה זכתה שיכון ובינוי כשגברה על שפיר הנדסה במכרז שסכומו 2 מיליארד שקל. שתי החברות מתמודדות בימים אלה במכרזים על הקמת קווי הרכבת הקלה הירוק והסגול, שהיקף כל אחד מהם הוא 5 מיליארד שקל.

אלון רווה. שיכון ובינוי אנרגיה מתכננת להשתמש בתמורת ההנפקה, בין השאר, לפירעון תשלום קרן ראשון וריבית של הלוואה ממשקיעים מוסדייםצילום: עופר וקנין

נוכח התפקיד המרכזי שמילא עמית בירמן בשפיר הנדסה וחשיפתו לכל סודותיה המסחריים, וכן בהתחשב בתרבות הארגונית של שפיר הנדסה שמטפחת מנהלים בכירים במשך שנים ארוכות ושומרת עליהם בקנאות - אין לשלול על הסף מאבק משפטי. רווה ימשיך בתפקיד סמנכ"ל הכספים עד כניסת בירמן לתפקיד, ואז יחזור למלא באופן מלא את תפקידו הראשי כמנכ"ל חטיבת הזכיינות האחראית על פיתוח מגה-פרויקטי תשתיות, תפקיד אותו הוא ממלא זו השנה הרביעית.

בנוסף ימונה רווה לאחראי על כלל הפעילות של הקבוצה בארה"ב ובקולומביה, וליו״ר חברת SBA, זרוע הקבלנות בארה"ב. במסגרת זו יהיה רווה אחראי גם על פיתוח פעילות האנרגיה בארה"ב, שוק האנרגיה הצומח ביותר בעולם. השקעה ראשונה בתחנת כוח סולארית בהיקף 100 מגה-ואט בקליפורניה כבר נמצאת בשלבי בדיקת נאותות. 

תמיר כהן, יו״ר דירקטוריון החברה, אמר: ״אני רוצה להביע את תודתי והערכתי הגדולה לאלון רווה, מנכ"ל חטיבת הזכיינות שלנו, על שהסכים למלא את תפקיד סמנכ"ל הכספים של הקבוצה עד למינוי מחליף קבוע. רווה הוא מהמנהלים הבכירים והבולטים בקבוצה וניהל גם את תחום הכספים באופן מעולה וללא דופי, אך בקשתו היתה להתמקד בליבת העסקים של הקבוצה.

"במקביל, אני רוצה לאחל הצלחה רבה לעמית, שמצטרף להנהלה המצוינת של שיכון ובינוי בתפקיד מאתגר וחשוב״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker