רני צים מוכר 50% מהמרכז המסחרי בגני תקוה לריט 1 בכ-110 מיליון שקל

העסקה מגלמת למרכז המסחרי שווי של 220 מיליון שקל ■ רני צים תרשום רווח של 34 מיליון שקל לפני מס, בגין העסקה ■ המרכז נמצא בשלבי הקמה כחלק מפרויקט הכולל גם 250 יחידות דיור ושטחי משרדים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רני ציםצילום: אייל טואג
ערן אזרן

רני צים מרכזי קניות, שבשליטת רני צים, חתמה על מזכר הבנות מחייב, הכפוף לתנאים שונים, למכירת 50% מזכויותיה במרכז המסחרי לב גני תקווה לקרן ריט 1 תמורת 110 מיליון שקל. העסקה משקפת שווי של 220 מיליון שקל למרכז המסחרי, אותו רכשה בספטמבר 2019 תמורת 175 מיליון שקל. את העסקה יזם בנק ההשקעות ווליו בייס, בהובלתם של יאיר אפרתי ופלג פאר.

לב גני תקווה הוא פרויקט מעורב שימושים, המוקם על ידי צמח המרמן ואשדר. הפרויקט כולל 250 יחידות דיור בשני מגדלי מגורים, לצד מרכז מסחרי הכולל שטחי משרדים ושטחי ציבור בשטח של כ-9,000 מ"ר, לצד כ-250 מקומות חניה. העסקה נוגעת רק למרכז המסחרי, שאמור לשרת את תושבי הפרויקט ואת תושבי גני תקווה והאזור כולו.

רני צים צפויה לרשום רווח של 34 מיליון שקל (לפני מס), בגין הפער בין מחיר רכישת הנכס בתוספת עלויות שונות לבין התמורה בעסקה עם ריט 1. העסקה תניב לרני צים תזרים חופשי של כ-22 מיליון שקל. התמורה תועבר בתשלום אחד בינואר 2022 ועד לאותו מועד תעמיד ריט 1 ערבויות בנקאיות שיאפשרו לשלם לקבלנים. בתום חמש שנים תבוצע התאמת מחיר, בהתאם ל-75% מהשינוי בשווי הנכס. בכל מקרה התמורה לא תעלה על 125 מיליון שקל ולא תפחת מ-95 מיליון שקל.

הניהול השוטף של המרכז המסחרי יתבצע על ידי חברת רני צים, והחל ממועד התקיימות התנאים המוקדמים, כל ההחלטות בקשר לנכס יהיו משותפות. בגין חמש שנות ההפעלה הראשונות התחייבה רני צים ליעדי NOI (הכנסות תפעוליות נטו) מסוימים. בגין עמידה מעבר ליעדים ישולם לה מענק, ובגין אי-עמידה בהם, היא תשלם קנס. השלמת העסקה כפופה להשלמת בדיקת נאותות ולאישור דירקטוריון ריט1 תוך 30 יום ממועד חתימת מזכר ההבנות.

בתוך כך, פי.אל.טי פיננסים, הפועלת בתחום האשראי החוץ בנקאי, הודיעה היום (ד') כי רשות שוק ההון העניקה לרני צים היתר שליטה בחברת פי.אל.טי פיננסים, וכעת יעמוד שיעור ההחזקה שלו בחברה על 51.39%. במקביל, העניקה הרשות רישיונות מורחבים לחברה לעסוק במתן אשראי ובמתן שירות בנכס פיננסי, ואף אישרה את מינויו של יהל בן סירה לתפקיד מנכ"ל החברה, שייכנס לתוקף החל מהיום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker