אייל לפידות סיים בהסכמה את תפקידו כמנכ"ל שיכון ובינוי

לפידות זכה לאחת מחבילות התגמול הגדולות בשוק ההון הישראלי, שכלל שכר חודשי של 145 אלף שקל, מענק חתימה של 2 מיליון שקל, מענק שנתי של עד 4 מיליון שקל והקצאה אופציות ל-4.8% ממניות החברה - בשווי 172 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל לפידות

חברת שיכון ובינוי שבשליטת נתי סיידוף (47%) דיווחה הערב (שלישי) על סיום תפקידו של אייל לפידות כמנכ"ל - שבועיים לאחר פרסום הידיעות על כוונתו של דירקטוריון שיכון ובינוי לזמנו לשימוע לפני פיטורים. 

שיכון ובינוי ציינה בהודעתה לבורסה, שלפידות סיים את תפקידו בהסכמה אולם לא פירטה על תנאי פרישתו. לפידות, שנכנס לתפקידו ביוני 2019 סיים את תפקידו על רקע עימות אישי בינו לבין היו"ר תמיר כהן. בתקופת כהונתו, מניית החברה עלתה חדות ושווי החברה צמח ב-3.8 מיליארד שקל והעשיר את בעל השליטה ב-1.8 מיליארד שקל. מאז ההודעה על כוונת דירקטוריון החברה, נפלה מנית שיכון ובינוי ב-23%.

מניית שיכון ובינוי

מינויו של לפידות לתפקיד המנכ"ל עורר תקוות לביצוע תוכנית התייעלות וגיבוש אסטרטגיה ליצירת ערך לבעלי המניות בחברה שדישדשה ב-22 השנים שהייתה בשליטת משפחת אריסון. לפידות אכן יישם תכנית התייעלות שהביאה לקיצוץ של 80 מיליון שקל בהוצאות המטה המנופח של החברה אבל נתקל בביקורת על סגנון ההתנהלות ויחסי האנוש שלו.

לפידות זכה לאחת מחבילות התגמול הגדולות בשוק ההון הישראלי, שכלל שכר חודשי של 145 אלף שקל, מענק חתימה של 2 מיליון שקל, מענק שנתי של עד 4 מיליון שקל והקצאה אופציות ל-4.8% ממניות החברה בשווי 172 מיליון שקל.

דירקטורים בשיכון ובינוי וגורמים בסביבתו של נתי סיידוף ביקרו את לפידות על מעורבותו בכלל ביטוח לאחר שרכש 4.99% ממניותיה, ועל התמקדותו בעסקי הנדל"ן של החברה ובעסקיו האישיים. לפידות טען שרכישת מניות כלל ביטוח נעשתה לפני שנכנס לתפקידו כמנכ"ל שיכון ובינוי ונעשתה בידיעתו של בעל השליטה. כמו כן גרס ששחוזה ההעסקה שלו התיר לו לבצע עסקות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker