הנזילות של אטרקצ'י השתפרה: מעלות S&P הוציאה את אאורה מרשימת מעקב

אאורה עוד רחוקה מלנשום לרווחה, אבל דו"ח של חברת הדירוג מעלות S&P שינה את רמת הנזילות של החברה מ"חלשה" ל"פחות מהולמת" ■ "לא חלים עיכובים בפרויקטים המרכזיים בעקבות הקורונה, ואנו סבורים שיהיו לחברה מקורות לכסות את החוב"

גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעקב אטרקצ'י, הבעלים של חברת אאורה
גילי מלניצקי

אאורה השקעות הודיעה היום (שלישי) כי חברת הדירוג מעלות S&P הוציאה את החברה מרשימת מעקב ומהגדרת רמת הנזילות "חלשה", לרמת נזילות "פחות מהולמת". דירוג החברה נותר ללא שינוי ברמת ilBBB.

האנליסטים התרשמו שרמת הנזילות של החברה השתפרה למרות בעית הנזילות עמו נכנסה למשבר הקורונה. החברה הצליחה להשלים בחודשים האחרונים כמה עסקות: מכירת קרקעות בפרדס חנה ובצומת סביון בקרית אונו, בסך כ-39 מיליון שקל. כמו כן פרעה הלוואה של 20 מיליון שקל והנפיקה כתבי אופציה שהתמורה בגינן עד דצמבר מוערכת על ידי אאורה, בסך נוסף של עד 24 מיליון שקל. בהנפקת הזכויות ניצל יעקב אטרקצ'י, בעל השליטה, את הזכויות לרכישת ניירות ערך להם הוא זכאי ורכש יחידות זכות נוספות.

מניית אאורה

על פי התוכנית העסקית של החברה, היא תמכור נכסים נוספים עד סוף השנה (קרקע ברחוב שינקין בתל אביב ומעונות סטודנטים בקרית אונו), בסך 65-60 מיליון שקל. כמו כן, אאורה הציגה למעלות חלופות להשגת מימון ביניים במקרה שיחולו עיכובים ביישום התכניות העסקיות. 

אאורה מדווחת כי בעקבות משבר הקורונה חלה האטה בשיווק יחידות דיור בחודשים מארס ואפריל: 32 יחידות דיור לעומת 87 יחידות דיור בתקופה המקבילה אשתקד. בחודשים מאי ויוני הציגה החברה התאוששות מסוימת בקצב המכירות ומכרה עד כה כ-57 יחידות דיור. בסך הכל נמכרו כ-160 דירות מתחילת השנה, לעומת כ-170 דירות בתקופה המקבילה אשתקד.

הדמיית פרויקט "אונו ואלי" של חברת אאורה בקרית אונוצילום: 3DVISION

כמו כן מציינת חברת הדירוג, כי לא חלו עיכובים בשיעור הביצוע בפרויקטים המרכזיים שבגינם החברה צופה כי תמשוך עודפים השנה (מפרויקטים בחולון, קרית אונו ויהוד). בפרויקטים אלה החברה מציגה שיעורי שיווק וביצוע מתקדמים, אאורה עשויה להצליח למשוך את מרבית העודפים בזמן (כ-192 מיליון שקל על פי הערכת החברה). עם זאת, אם ההגבלות הממשלתיות יוחמרו שוב בהמשך, להערכת חברת הדירוג, עלול להיווצר מחסור בחומרי גלם ובכוח אדם, שישפיעו משמעותית על קצב הביצוע ועל העלויות, וכפועל יוצא על התזרימים והרווחיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker