מינויים ברשות שוק ההון: משה ברקת ממלא את שורות הסגנים

הממונה על הביטוח הודיע על מינוי שלושה בכירים ברשות לתפקידי סגנים בכירים ■ הם מונו לאחר הליך מכרזי של נציבות שירות המדינה ומאיישים תקנים קיימים ברשות

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה ברקת
משה ברקתצילום: אוליבייה פיטוסי

הממונה על הביטוח, משה ברקת, הודיע היום (ג') על שורה של מינויים בכירים ברשות. אוהד מעודי מונה לסגן בכיר האחראי על תחומי ביטוח כללי, רכוש וחבויות וכן על תחומי מטה. יואב יונש מונה לסגן בכיר האחראי על תחומי ביטוח בריאות וסיעוד. אלי טובול מונה לסגן בכיר האחראי על תחום נותני שירותים פיננסיים. השלושה מונו לאחר הליך מכרזי של נציבות שירות המדינה ומאיישים תקנים קיימים ברשות.

אוהד מעודי, רשות שוק ההון
אוהד מעודי, רשות שוק ההוןצילום: רשות שוק ההון

מעודי (41), כיהן בעבר כמנהל מחלקת ביטוח רכוש, ובתפקידו האחרון שימש כיועץ בכיר לממונה על שוק ההון. הוא מחזיק בתואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון ובתואר שני במשפטים לכלכלנים מאוניברסיטת בר אילן. ב-12 השנים ברשות שוק ההון הוביל מעודי מהלכים שהובילו לפתיחת התחרות ושיפור השירות לציבור וביניהם: הקמת אתר הר הביטוח, כתיבת פוליסה תקנית לביטוח דירה וביטוח רכב ורכוש, הגבלת עמלות הבנקים בביטוח דירה והפחתת תעריפי ביטוח דירה בתחום זה ב-50%.

יואב יונש, רשות שוק ההון
יואב יונש, רשות שוק ההוןצילום: רשות שוק ההון

יונש (38), שימש בתפקידו האחרון כמנהל מחלקת ביטוח בריאות ברשות שוק ההון. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. יונש עובד ברשות שוק ההון כ-12 שנים במהלכן עסק בתחומי הבריאות והסיעוד. לאורך השנים היה מעורב בפרויקטים צרכניים רבים, וביניהם: הרפורמה בביטוחי בריאות שיצאה לדרך ב-2016 שמטרתה הייתה להגביר את התחרות בתחום על ידי פישוט מוצרי הביטוח והעצמת כוחו של המבוטח. בנוסף, לאחרונה פורסמו תחת אחריותו הנחיות המסדירות לראשונה את תחום ביטוח תאונות אישיות, זאת במטרה לשפר את אופן מכירת המוצר ולהפוך את תנאי הפוליסה להוגנים ורחבים יותר לציבור המבוטחים.

אלי טובול, רשות שוק ההון
אלי טובול, רשות שוק ההוןצילום: רשות שוק ההון

טובול (47), שימש בתפקידו האחרון כמנהל מחלקת טכנולוגיות מידע ברשות שוק ההון. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במשפטים לכלכלנים מאוניברסיטת בר אילן. ב-15 שנותיו ברשות שוק ההון ניהל את מחלקת ביקורת ואכיפת איסור הלבנת ההון ונותני שירותי מטבע ואת מחלקת הביקורת על הגופים המוסדיים ואת מחלקת טכנולוגיות מידע. טובול הוביל מספר פרויקטים משמעותיים, וביניהם: גיבוש ויישום מדיניות הענישה של אגף שוק ההון, כתיבת החזון הדיגיטלי של הרשות, ריכוז היבטי הפיקוח והביקורת הטכנולוגיים במספר פרויקטי ליבה של הרשות דוגמת הקמת המסלקה הפנסיונית ורישוי חברות ביטוח דיגיטליות חדשות.

ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, מסר: "מדובר בשורת מינויים של משרתי ציבור מסורים שלשמחתי הם משורות עובדי רשות שוק ההון. אני סבור כי ניסיונם העשיר בשירות המדינה, והמקצועיות המלווה אותם ללא דופי יסייעו לרשות שוק ההון בהובלת רפורמות שיטיבו עם ציבור החוסכים והמבוטחים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker