ממשרד מיתר לבנק: עו"ד מור פינגרר מונתה ליועצת המשפטית של לאומי

פינגרר (39) מגיעה ללאומי לאחר שכיהנה החל מ-2016 כשותפה במשרד עו"ד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות' ■ פינגרר, זוגתו של עו"ד רלי לשם, שמייצג כיום את בנק הפועלים, תהיה חברת ההנהלה הצעירה ביותר בלאומי

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד מור פינגרר, היועצת המשפטית של בנק לאומי
עו"ד מור פינגרר, היועצת המשפטית של בנק לאומיצילום: תומר יעקובסון, אתר מיתר עורכי דין

מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן ויו"ר הבנק סאמר חאג' יחיא מינו את עורכת הדין מור פינגרר ליועצת משפטית ראשית וראש חטיבת הייעוץ המשפטי של  הבנק. פינגרר תחליף בתפקיד זה את עורכת הדין עירית רוט, שכיהנה בתפקיד במשך כשלוש שנים וכעת צפויה לחזור להיות שותפה במשרד עו"ד הרצוג פוקס נאמן.

פינגרר (39) מגיעה ללאומי לאחר שכיהנה החל מ-2016 כשותפה במשרד עו"ד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'. במסגרת תפקידה היתה אחראית, בין היתר, על ליטיגציה מסחרית עם דגש על ייצוג גופים פיננסיים וחברות ציבוריות בתביעות ייצוגיות, נגזרות וכספיות בהיקפים גדולים, וניהלה תיקים מורכבים בתחום המסחרי-כלכלי.

חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומיצילום: אורן דאי

פינגרר היא זוגתו של עו"ד רלי לשם, שותף בכיר במשרד מיתר, שייצג בעבר את לאומי בתיקים שונים וכן מייצג את מתחרהו הגדול, הפועלים. לפני כן פינגרר עבדה במשך תשע שנים במשרד עורכי הדין צלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות', וכיהנה במשך שנתיים כשותפה במשרד.

לאור ריבוי הרגולציה וניהול הסיכונים בבנקים, תפקיד של ראש חטיבה משפטית הוא אחד החשובים בהנהלת לאומי. פרידמן עצמו בתפקידו הראשון בלאומי שימש כראש החטיבה המשפטית, וגם היום מעורב מאוד בנעשה בחטיבה זו. בעקבות פרישתו של לאומי מאיגוד הבנקים, כל הטיפול בסוגיות של רגולציה, קשרי ממשל ומוניטין הבנק יטופלו בידי החטיבה המשפטית וענף הדוברות.

פינגרר תהיה חברת הנהלה הצעירה ביותר בלאומי והיא מצטרפת לנשים נוספות המכהנות בהנהלת הבנק, כגון הילה ערן זיק, שרון גור, בשמת בן צבי ולירן גורדון.

מינויה של פינגרר מצטרף לשינויים נוספים שביצע פרידמן בלאומי מאז שנכנס לתפקיד המנכ"ל לפני שמונה חודשים. מדובר בפירוק חטיבת אסטרטגיה, רגולציה וחדשנות שפרידמן עמד בראשה, והעברת האגפים של החטיבה תחת כפיפויות שונות. כמו כן פירק פרידמן את חטיבת הדאטה שבראשה כיהן אילן בוגנים. זה עזב את לאומי בעוד שאגף דאטה הועבר לחטיבת ניהול סיכונים. אגף שיווק עבר לחטיבה עסקית ובנק דיגיטלי פפר פועל תחת כפיפות ישירה של פרידמן. כמו כן לאומי נפרד מכל יועצי התקשורת החיצוניים ומהלוביסטים שהפעיל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker