שני דירקטורים בקבוצת דלק התפטרו עקב הרעה בתנאי פוליסת הביטוח

יהודית זיידנברג, דירקטורית חיצונית בדלק הודיעה על התפטרותה והצטרפה בכך לאברהם הראל ■ דלק ספגה שורה של תביעות ייצוגיות באחרונה בטענות שונות של הטעיה או מצג שווא

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יצחק תשובה, הבעלים של קבוצת דלק
יצחק תשובה, הבעלים של קבוצת דלקצילום: via Bloomberg

יהודית זיידנברג, דירקטורית חיצונית (דח"צית) בקבוצת דלק, שבשליטתו של יצחק תשובה, הודיעה על התפטרותה מהדירקטוריון. היא נימקה את ההתפטרות ב"חידוש צפוי של פוליסת הביטוח לדירקטורים ונושאי משרה בתנאי כיסוי ביטוחי נחותים מפוליסת הביטוח הקיימת של החברה". בכך הצטרפה זיידנברג לדירקטור אברהם הראל, אף הוא התפטר מאותה הסיבה. 

הראל, שמכהן במקביל כדירקטור בחברות מקבוצת בנק הפועלים, הודיע בשבוע שעבר כי "עקב הגבלות בחוק לקידום התחרות ולצמצום הריכוזיות, כהונתו כדירקטור בחברה מונעת ממנו כהונה בחברות פיננסיות משמעותיות. בנוסף, החידוש הצפוי של פוליסת הביטוח לדירקטורים ונושאי המשרה של החברה צפוי להיות בתנאי כיסוי ביטוחי פחות טובים מפוליסת הביטוח הקיימת של החברה".

מניית קבוצת דלק

במקביל, דלק דיווחה על מינוי ארז אהוד לדירקטור בחברה. בין היתר, אהוד מכהן כיו"ר אלעד גרופ – קבוצת הנדל"ן הפרטית בבעלותו של תשובה. כמו כן הוא מכהן כדירקטור בשורה של חברות בהן, מישורים וקבוצת עמוס לוזון וכן חברות הנדל"ן האמריקאיות סאות'רן פרופרטיז, אול ייר ואקסטל.

דלק ספגה באחרונה שורה של תביעות ייצוגיות ממשקיעים בטענות להפרות שונות ולהטעיית משקיעים לכאורה בנוגע לדיווחיה. בין היתר, הקבוצה נתבעה בטענה לאי גילוי מלא ביחס לשעבודים שנתנה לבנקים המלווים שלה, הסתרה של מידע מהותי ביחס להסכם הגז עם מצרים, וכן מצג שווא לכאורה ביחס לגידור מחיר הנפט שביצעה החברה הבת איתקה.

מניית דלק קידוחים

מניית קבוצת דלק נסחרת היום ביציבות, לאחר שנפלה מתחילת השנה בכ-85%. שווי החברה קרוב כעת למיליארד שקל. קבוצת דלק חתמה באחרונה על הסדר חוב (מתווה לתיקון שטרי הנאמנות) עם מחזיקי האג"ח, להם היא חייבת כ-6 מיליארד שקל. הקבוצה נערכת לצאת לגיוס הון של כ-165 מיליון שקל עד סוף יולי הקרוב, בהתאם להסדר החוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker