הבורסה בתל אביב מתחדשת: גרסה באנגלית לאתר מאיה

מערכת הודעות המסחר לפעילים בבורסה תושק באנגלית ■ מטרת המהלך היא להנגיש את המידע המקומי – כך שמשקיעים מרחבי העולם יוכלו לסחור בבורסה הישראלית במניות, אגרות חוב ואופציות מקומיות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הבורסה בתל אביב
הבורסה בתל אביבצילום: אייל טואג

מאז כניסתו של איתי בן זאב לתפקיד מנכ"ל הבורסה הוא מנסה להפוך אות למתחרה ראויה של מקבילותיה בעולם. בן זאב הנפיק את בורסת תל אביב בהנפקה גלובלית והצליח לעורר עניין רב בקרב משקיעים בחו"ל. בנוסף, הוא יזם מהלך לרישום כפול של חברות מהעולם בישראל, הכניס ברוקרים מחו"ל לשוק המקומי וכעת הודיעה הבורסה על מהלך נוסף התואם את האסטרטגיה. השקת מערכת המאיה האינטרנטית – מערכת הודעות המסחר לפעילים – בשפה האנגלית.

מטרת המהלך היא להנגיש ביתר קלות את המידע המקומי הכתוב במערכת המאיה בעברית - בשפה האנגלית – כך שכלל המשקיעים ברחבי העולם המעוניינים לסחור במניות אגרות החוב והאופציות המקומיות יוכלו לעשות זאת.

מנכ"ל הבורסה, איתי בן זאבצילום: ניר קידר

מערכת מאיה הושקה בראשונה בגרסה העברית בשנת 2000 - באתר מפורסמים דיווחי החברות, מידע בנושא מועדים ותשלומים, לוח הנפקות, הודעות הבורסה בקשר לחברות ולמסחר, החלטות דירקטוריון ועוד. בנוסף, לכל חברה נסחרת, קיים דף חברה המאפשר למשקיע לקבל מידע עיקרי על החברה כגון עיסוקה, בעלי עניין, ניירות הערך שלה ודו"חות כספיים.

כעת, לאחר שגם רשות ניירות ערך החלה לעודד חברות לפרסם את הדיווחים שלהן גם באנגלית באמצעות טופס ייעודי - הדיווח יפורסם במאיה באנגלית. מטרת המהלך היא שהאתר יוביל לחשיפה גדולה יותר של השקעה ומשקיעים בינלאומיים בחברות הישראליות הנסחרות בתל אביב.

מערכת המאיה באנגלית תכלול, כמו המערכת בעברית, את המידע הנוסף לגבי דף חברה, מועדים ותשלומים של החברות הבורסאיות, לוח הנפקות, מועדים צפויים לפרסום דו"חות כספיים, חוזרים של הבורסה בנושאים שונים ועוד.

כ- 54 חברות דואליות בשווי כולל של 280 מיליארד שקל נסחרות גם בבורסה בישראל וגם בבורסות זרות. בנוסף בשנה האחרונה 20 חברות נוספות פירסמו דיווחים באנגלית – בעיקר מצגות לשוק ההון. הדיווחים במערכת באנגלית יהיו החל מ-1 בינואר 2020. עבור דיווחים קודמים יותר, יידרשו המשקיעים לפנות לאתר המערכת בעברית.

כתובת האתר: https://maya.tase.co.il/en

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker