פוליפיד גייסה 60 מיליון דולר בהנפקה ראשונה של מניותיה בנאסד"ק

החברה מפתחת טכנולוגיה למתן מקומי ומושהה של תרופות לטיפול בזיהומים, כאב ודלקות ■ היא גייסה לפי שווי חברה של 272 מיליון דולר - אחרי ההנפקה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בניין נאסד"ק בניו יורק
בניין נאסד"ק בניו יורקצילום: AFP

הנסיקה של נאסד"ק לשיא סייעה לחברת פוליפיד להשלים ואף להגדיל את היקף ההנפקה הראשונה של מניותיה, לאחר שני ניסיונות שלא עלו יפה בעבר. פוליפיד גייסה 60 מיליון דולר בהנפקה של 3.75 מיליון מניות במחיר של 16 דולר למניה. מחיר ההנפקה הוא במרכז טווח המחירים המתוכנן להנפקה, אולם היקף ההנפקה הוגדל ב-600 אלף מניות - כלומר ב-20%. החתם המוביל של ההנפקה היה בנק ברקליס.

מחיר ההנפקה משקף שווי חברה של 272 מיליון דולר לפני הגיוס ו-212 מיליון דולר אחריו. פוליפיד מפתחת תרופות שניתנות מקומית ומבוססות שחרור מושהה, תוך שימוש בטכנולוגיה מוגנת. הפטנט של החברה הוא PLEX. טכנולוגיה זו עוטנאסד"קפת את החומר הפעיל בתרופה ברשת של פולימר וליפיד (חומצה שומנית מסיסה), מעבירה אותו למקום ספציפי בגוף ומשחררת את החומר הפעיל בתרופה בקצב שנקבע מראש, ונע בין כמה ימים לכמה חודשים.

פוליפיד, שמנוהלת על ידי אמיר וייסברג, מעריכה שהטכנולוגיה שפיתחה עשויה להביא לשינוי מהותי בטיפול במצבים רפואיים מקומיים כולל זיהומים בעקבות ניתוחים. המוצר המוביל של החברה הוא D-PLEX100 שנמצא בשלב השלישי והמכריע של הניסויים הקליניים למניעת זיהום בעצמות וברקמות רכות. פוליפיד מעריכה שתפרסם את התוצאות הראשוניות של חלקו הראשון של הניסוי הקליני בשלב השלישי בסוף 2021.

פוליפיד מצטטת את נתוני ארגון הבריאות העולמי, לפיהם העלות הכספית של טיפול בזיהומים בעצמות וברקמות רכות בעקבות ניתוחים מגיע ל-10 מיליארד דולר בשנה בארה"ב ול-11 מיליארד יורו במדינות האיחוד האירופי. פוליפיד מעריכה שאם D-PLEX100 יאושר הוא ישפר משמעותית את הסטנדרטים של הטיפול הנוכחי - שכולל מתן סיסטמי של תרופות. בעלי מניותיה העיקריים של פוליפיד הם חברת אורום של מוריס קאהן (13%), קרן שביט (10.8%), חיים הורביץ (5.8%) וקרן קסניה (4.3%).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker