ועד טייסי ישראייר מזהיר את יו"ר הוועד לשעבר מניהול מו"מ לרכישתה

על פי הערכות, ועד טייסי החברה צפוי לגבש הצעה נגדית לרכישת ישראייר שתתחרה בהצעה שהגישה קבוצת משקיעים בראשות קובי ברוט, לשעבר יו"ר ועד טייסי החברה, לרכוש את ישראייר מאי.די.בי פיתוח תמורת 90 מיליון שקל במזומן

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של חברת ישראייר
מטוס של חברת ישראיירצילום: מוני שפיר
יורם גביזון

ועד טייסי חברת ישראייר שלח הבוקר (ו') מכתב חריף לקובי ברוט, לשעבר יו"ר ועד טייסי ישראייר, ולטל טריגל, טייס נוסף בחברה. הוועד בראשות שי וינר קובע ש מידי חברת תמורת 90 מיליון שקל במזומן, מייצר חשש כבד לניגוד עניינים בין האינטרסים של טייסי ישראייר וועד טייסי ישראייר לבין האינטרסים שלהם, כמי שמבקשים להיות חלק מבעלי החברה והנהלתה.

ועד טייסי ישראייר ציין עוד כי מתוקף היותם של ברוט וטריגל טייסים פעילים בחברה, הם עלולים להיחשף למידע על קבוצות אחרות, מידע שעלול לשמש אותם בשיפור הצעתם ולתת בידם יתרון לא הוגן בהתמחרות על החברה. יתרון זה - כך חוששים בוועד טייסי ישראייר, יפגע באינטרסים של טייסי החברה ושל החברה להשיג את התנאים הטובים ביותר במכירתה.

הוועד גם מזכיר לברוט ולטריגל שפעולותיהם עלולות לעמוד בסתירה להסכמי הסודיות והסכמי העבודה שעליהם חתמו.

אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר
אורי סירקיס, מנכ"ל ישראיירצילום: תומר אפלבאום

נוכח ניגוד העניינים החליט ועד טייסי ישראייר להשעות את ברוט ואת טריגל מכל אסיפות העובדים ומכל דיווח שיימסר לטייסי החברה בנוגע להליכי הרכישה, וזאת עד שיפסיקו את פעילותם לרכישת ישראייר.

הוועד גם הבהיר לשניים שאם הנהלת ישראייר תחליט לפעול נגדם על רקע הפרה אפשרית של הסכמי הסודיות והסכמי העבודה, הוא מסיר מהם את הגנתו ולא יגבה אותם. ועד טייסי ישראייר שלח במקביל מכתב לאורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר. הועד טען שבמרוצת השנים נוצרו יחסי עבודה יוצאי דופן בישראייר, וכי בהנהגתו של סירקיס עברה החברה לרווח, תוך שיתוף פעולה הדוק עם טייסי החברה; שיתוף פעולה שבא לידי ביטוי במבצעים מיוחדים שיזמו טייסי החברה בעיצומו של משבר הקורונה, לטוס לסין וליעדים אחרים בעולם, וכך לאושש בכוחות משותפים את החברה.

ועד טייסי ישראייר הדגיש שמתוך דאגה לעתיד החברה הוא מצפה להיות שותף לתהליך ולהחלטות בנוגע למכירת החברה. במסגרת זאת יש להבטיח שקודם לקבלת ההחלטות יובאו הצעות רכישה לעיונו של ועד הטייסים, הערותיו ואישורו.

הוועד הבהיר שלא ייתן את ידו לעסקה שתקפח את זכויות הטייסים או שתפגע בטובת החברה ועובדיה. הוועד קורא לסירקיס ולהנהלתה של אי.די.בי פיתוח, בעליה של ישראייר, לפעול להבטחת המשך שיתוף הפעולה הפורה ולהבטחת השקיפות במגעים עם הקבוצות השונות שמעוניינות לרכוש את ישראייר על מנת להבטיח את עתידה.

מכתבי ועד הטייסים נשלחו יממה לאחר שקובי ברוט שלח מכתב לגיורא ענבר, דירקטור חיצוני באי.די.בי פיתוח. ברוט ציין כי הנהלת אי.די.בי פיתוח התחמקה מקיום פגישה עם קבוצת המשקיעים שארגן, והבהיר לו כי כדירקטור חיצוני עליו לקיים את מחויבותו לבעלי מניותיה ולדון בהצעה שעשויה לשפר את מצב הנזילות הרעוע של אי.די.בי פיתוח.

על פי הערכות, בעקבות המכתב והמגעים עם הדירקטורים החיצוניים, תתקיים פגישה ביום ראשון הקרוב בין קבוצת המשקיעים שארגן קובי ברוט לבין הנהלת אי.די.בי פיתוח.

בתגובה למכתב ועד טייסי ישראייר, מבהיר קובי ברוט, למנכ"ל ישראייר אורי סירקיס וליו"ר הוועד הנוכחי שי וינר, שכמי שהחברה יקרה לליבו הוא מתחייב שכל התקדמות במגעים לרכישת ישראייר תכלול הידברות ועדכונים שוטפים מול כלל ועדי העובדים בחברה, כולל ועד הטייסים. "קשה להאמין כי אי פעם תעמוד לדיון הצעת רכישה השמה את טובת החברה וטובת העובדים לנגד עיניה באופן אמיץ, ברור ומעשי יותר מההצעה העומדת לדיון כעת. פעולתי האישית למען טייסי ישראייר והחברה לאורך השנים ידועה ואני בטוח שנצליח לשקף אותה ולהביאה לידי ביטוי גם במהלך הנוכחי לתועלת כולנו", כותב ברוט במכתבו .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker