תחסוך 30 מיליון דולר בשנה: אל על חתמה על הסכם הבראה עם ועד הדיילים

ההסכם נוגע לסקטור הדיילים, שבו מועסקים 1,400 עובדים, ועל פי הערכות 120 דיילים קבועים ומנהלי שירות בטיסה יפוטרו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הפגנה של עובדי אל על במאי
הפגנה של עובדי אל על במאיצילום: אוהד צויגנברג

חברת אל על חתמה על הסכם ראשון עם אחד מארבעת הוועדים היציגים בחברה, כחלק מההיערכות לחתימה על הסכם הלוואה בערבות המדינה. אל על חתמה על הסכם הבראה עם ועד הדיילים שיאפשר לחברה לחסוך 30 מיליון דולר בשנה, ויאפשר לה להתחיל את תהליך ההתאוששות ממשבר הקורונה.

תוקף ההסכם שנחתם בין יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, יו"ר ועד הדיילים משה שרביט וסמנכ"לית משאבי אנוש באל על יהודית גריסרו יהיה למשך תקופת ההלוואה שתקבל החברה - ככל הנראה 5 עד 7 שנים.

ההסכם נוגע לסקטור הדיילים שבו מועסקים 1,400 עובדים. על פי ההסכמות בין הצדדים, תסתיים העסקתם של דיילים זמניים, וכ-120 דיילים קבועים ומנהלי שירות בטיסות, וכן ייעשו שינויים בתנאי השהייה של עובדי הסקטור בחו"ל כמו אש"ל, ותנאי האירוח במלונות.

גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על אמר: "צוות דיילי האוויר המסור והנאמן שב והוכיח עד כמה החברה יקרה לו. הם שעושים את ההבדל בכל מפגש עם הלקוחות ומבטיחים כי יבחרו בנו מחדש, והם הראשונים להירתם למאמץ להבראת החברה. אנו נוסיף לפעול במרץ לסיכום על מתווה הסיוע, שבלעדיו לא נוכל לחזור לפעילות סדירה ומשמעותית, ומתוך הבנה כי התנאי לקבלת הסיוע  הוא חתימה על הסכמי התייעלות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker