קבוצת משקיעים דורשת מהדח"צים באי.די.בי להתחיל במו"מ על ישראייר

קובי ברוט, לשעבר יו"ר טייסי ישראייר, הציע בשבוע שעבר לרכוש את החברה מאי.די.בי פיתוח תמורת 90 מיליון שקל במזומן ■ אבל הנהלת החברה, שבשליטת אדוארדו אלשטיין, מתעלמת מההצעה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של חברת ישראייר
מטוס של חברת ישראיירצילום: מוני שפיר

שבוע לאחר הגשת הצעה לרכישתה של ישראייר תמורת 90 מיליון שקל במזומן מאי.די.בי פיתוח, שבשליטת אדוארדו אלשטיין, מנסה קבוצת המשקיעים שאירגן קובי ברוט לעקוף את הנהלת החברה ולפנות מעל לראשה לדירקטורים החיצוניים - תוך שהיא רומזת להם על אחריות למשקיעי החברה.

במכתב ששיגר אייל ידווב, שותף ומנהל בנק ההשקעות רדהאן, לגיורא ענבר, דירקטור חיצוני בחברת אי.די.בי פיתוח, הוא מזכיר שהיום (ה') הוא היום האחרון לכניסה למו"מ על פי ההצעה שהוגשה בשבוע שעבר לאי.די.בי פיתוח על ידי קבוצת המשקיעים של ברוט, לשעבר יו"ר ועד טייסי ישראייר.

ידווב מציין כי למרות ניסיונותיו לקבל מענה, נמסר לו כי קבוצת המשקיעים לא תקבל הזמנה למו"מ הבוקר מהנהלת אי.די.בי, וספק אם בכוונתה לחזור עם מענה כלשהו. ידווב כותב שבשיחות שנערכו בינו להנהלה הוצע לנהל מו"מ תכליתי למיצוי ההזדמנות לביצוע עסקת מזומן פשוטה. זאת בתקופה שבה המזומן הוא מוצר במחסור בקופתה של אי.די.בי מצד אחד, ומצבה של ישראייר מורכב נוכח התמשכות מגפת הקורונה ועצירת הטיסות מישראל.

לדבריו, ההתעלמות של הנהלת אי.די.בי מההזמנה למו"מ נוכח הנסיבות הקשות של אי.די.בי ושל ישראייר - עלולה לגרום להחמצת ההזדמנות ומעידה על צורך במעורבות אקטיבית של דירקטוריון אי.די.בי, כפי שקרה במקרים דומים בעבר הקרוב של חברות בישראל.

קבוצת המשקיעים שאירגן ברוט מבקשת מענבר, כדירקטור חיצוני בדירקטוריון אי.די.בי, שלנוכח התנהלותה של הנהלת החברה עד כה ובשל מצבה המורכב, יפעל למינוי ועדה מקצועית שעמה תוכל הקבוצה לנהל מו"מ מקצועי ותכליתי, תוך פעולה לאישור העסקה עם נושיה של אי.די.בי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker