מידרוג מציבה את אג"ח נורסטאר בבחינה עם השלכות שליליות

מידרוג העמידה את האג"ח בבחינה בעקבות שחיקה משמעותית בשווי גזית גלוב, החברה הבת של נורסטאר ■ גזית גלוב חוותה ירידות חדות מאז תחילת משבר הקורונה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: אורן זיו
יורם גביזון

נפילה של 52% במניית גזית גלוב מתחילת 2020 גרמה לחברת הדירוג מידרוג להציב את איגרות החוב של חברת נורסטאר תחת בחינה עם השלכות שליליות. האיגרות מסדרות ט', י', י"א ו-י"ב מדורגות ב-A1, שמקביל לדירוג של A+ של S&P מעלות.

אורית תשובה, מעריכת דירוג ראשית, ורן גולדשטיין, ראש תחום נדל"ן, מסבירים כי הדירוג הועמד בבחינה בעקבות שחיקה משמעותית בשווי החברה הבת (53.5%) גזית גלוב, שמהווה 98% מתיק ההשקעות של נורסטאר. תשובה וגולדשטיין מציינים שגזית גלוב חוותה ירידות חדות מאז תחילת משבר הקורונה.

גזית גלוב עוסקת בתחום נדל"ן מניב למסחר, בעיקר בתחום מרכזי הקניות בישראל, ברזיל, מערב אירופה וארה"ב. פעילות זו נפגעה מהמגבלות שהוטלו במסגרת התמודדות המדינות השונות עם התפרצות נגיף הקורונה. השחיקה החדה בשווי האחזקה בגזית גלוב הובילה לעלייה משמעותית במינוף נורסטאר. המינוף נמדד כיחס שבין היקף החוב של החברה לשווי שוק גזית גלוב (LTV). תשובה וגולדשטיין  מדגישים כי לנורסטאר יתרות נזילות מספיקות ביחס לפירעון איגרות החוב שיתרתן 1.2 מיליארד שקל.

איגרות החוב מסדרה ט' שמשך החיים הממוצע שלהן הוא 0.02 שנים נסחרות בתשואה של 5.9%. איגרות החוב מסדרה י' שמשך החיים הממוצע שלהן הוא 1.24 שנים נסחרות בתשואה של 14%. איגרות החוב מסדרה י"א שמשך החיים הממוצע שלהן הוא 2.9 שנים נסחרות בתשואה של 13%. איגרות החוב מסדרה י"ב שמשך החיים הממוצע שלהן הוא 4.8 שנים נסחרות בתשואה של 10.3%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker