אחרי ההתפטרות של רודב: דוד גרנות מונה ליו"ר זמני של בזק

רודב התפטר אתמול מתפקיד יו"ר בזק על רקע מאבקים מול בעלת השליטה החדשה בקבוצה, קרן סרצ'לייט, סביב השליטה בדירקטוריון ועמידה בתקנות משרד התקשורת ■ דוד גרנות, שכיהן בעבר כיו"ר בזק וכיום דירקטור בחברה - יחליף אותו כיו"ר זמני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר בזק הזמני, דוד גרנותצילום: אייל טואג

בזק הודיעה הבוקר כי מינתה את דוד גרנות, דירקטור בחברה, לתפקיד יו"ר זמני של החברה, במקום שלמה רודב, שהתפטר אתמול. גרנות, לשעבר מנכ"ל הבנק הבינלאומי, כיהן בעבר כיו"ר בזק. רודב התפטר מתפקידו כיו"ר בזק אחרי מעט יותר משנתיים בתפקיד. רודב פורש על רקע מאבקים מול בעלי השליטה החדשים בקבוצת בזק, קרן סרצ'לייט, סביב השליטה בדירקטוריון ועמידה בתקנות משרד התקשורת.

רודב, שכיהן כבר בקדנציה קודמת בתפקיד, מונה באפריל 2018 כאשר לבזק לא היה גרעין שליטה. תפקידו הנוכחי היה לשקם את בזק לאחר סערת חקירות המשטרה ותיק 4000. הוא המשיך בתפקידו גם לאחר כניסת המשקיעים החדשים.

שלמה רודב צילום: אייל טואג

בחודשים האחרונים התגלעו חילוקי דעות קשים בין רודב לבין נציגי בעל השליטה. הקרן דרשה לשנות את תקנון החברה בהתאם לדרישת משרד התקשורת סביב היתר השליטה בחברה, אלא שמנגד רודב טען כי המהלך מקפח את זכויות שאר בעלי המניות.

במאי הוביל רודב בתמיכת הדירקטורים החיצוניים התנגדות באסיפת בעלי המניות לאשר את ההצעה של קרן סר'צלייט להעביר שינוי בתקנון בזק. בעלת השליטה בבזק לא הצליחה להשיג את הרוב הדרוש להעברת החלטה המצריכה רוב רגיל. לאור הסכסוך הזה רודב התפטר מתפקידו.

רודב הוביל במשך השנתיים האחרונות כמה מהלכים אסטרטגיים בבזק, חלקם לא הבשילו עדיין. המהלך המשמעותי היה איחוד פעילויות של החברות הבנות של בזק, וזאת כצעד לחיסכון והתייעלות. בנוסף, רודב ניקה את השולחן בבזק, מחק ערך של החברות הבנות ואת נכס המס של בזק בשווי 1.2 מיליארד שקל מחברת yes לאחר שלא ניתן היה לממשו. 

במקביל, בזק בתקופת רודב ניהלה באופן שונה את המאבק בגופי הרגולציה, הסכימה ליישם רפורמות בתחום הטלפוניה וקידמה הסכמות עם המשרד בנוגע למתווה פריסת הסיבים האופטיים.

מניית בזק המשיכה להידרדר בתקופת רודב על רקע התחרותיות הגוברת בשוק התקשורת. ואולם בחודשיים האחרונים, על רקע משבר הקורונה, ובעיקר על רקע מהלכים רגולטוריים חיוביים מבחינת בזק, המנייה התאוששה - אך עדיין לא חזרה לרמתה מלפני שנתיים.

בזק סיימה את 2019 עם הכנסות של 8.9 מיליארד שקל ו-EBITDA מתואם של 3.7 מיליארד שקל, אך עם הפסד של 1.078 מיליארד שקל. בנטרול מחיקות והפחתות חד-פעמיות הרווח הנקי של בזק ב-2019 הסתכם ב-950 מיליון שקל בהשוואה לרווח של 983 מיליון שקל ב-2018.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker