יו"ר בנק הפועלים עודד ערן מת לאחר מחלה קשה

עודד ערן (65 במותו) כיהן כיו"ר דירקטוריון הפועלים מינואר 2017 ■ לפני כמה שבועות הודיע על יציאתו לחופשת מחלה, וביום ראשון האחרון הודיע הבנק על פרישתו מתפקידו לאור מצבו הרפואי

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עודד ערן
עודד ערןצילום: אמיל סלמן

בנק הפועלים הודיע היום (ג') כי יו"ר הדירקטוריון לשעבר, עו"ד עודד ערן, נפטר הלילה ממחלה קשה בגיל 65.

עודד ערן כיהן כיו"ר דירקטוריון הבנק מינואר 2017 וכיהן כדירקטור מפברואר 2016. לפני כמה שבועות הודיע על יציאתו לחופשת מחלה וביום ראשון האחרון הודיע הבנק על פרישתו מתפקידו לאור מצבו הרפואי.

מנכ"ל הבנק, דב קוטלר אמר: "עודד היה איש אציל נפש, עורך דין מבריק שהיה מפורצי הדרך בתחום של הנפקות חברות ישראליות בארצות הברית. איש אשכולות שידע גם לקחת פסק זמן וללמוד ספרות באוניברסיטה באמצע הקריירה. דירקטור בבנק שהפך ליו"ר וידע לכוון את הבנק ולייעץ לו בימים לא פשוטים. שותף לדרך עבור המנכ"ל הקודם, אריק פינטו, ובשנה האחרונה גם עבורי, ויותר מכל, חבר שאהבתי אותו אהבת נפש".

עו"ד ערן דורג כדרך קבע בין עורכי הדין המובילים בישראל ובין האנשים המשפיעים ביותר בקהילה העסקית הישראלית. הוא היה שותף פעיל למהלכים משמעותיים במשק וצבר מוניטין משמעותי בדיני החברות, ניירות הערך והמסים.

בין השנים 2010 עד 2016 שימש עו"ד ערן יועץ מיוחד למשרד עו"ד גולדפרב זליגמן. במשך יותר משני עשורים (1987-2010) היה שותף במשרד עו"ד גולדפרב, לוי, ערן. בין לקוחותיו נמנו רבות מהחברות הציבוריות הישראליות המצליחות ביותר, קרנות הון סיכון מובילות ומשקיעים זרים גדולים.

אריק פינטו, לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים, מסר: "הלב נשבר ומסרב להאמין על מותו בטרם עת של עודד. נפלה בחלקי זכות ענקית לעבוד איתו במשך שלוש שנים אינטנסיביות ומשמעותיות ביותר בתולדות הבנק. עודד היה משכיל מאוד, יסודי, מבריק ושנון עם חוש הומור. לא הייתי יכול למלא את תפקידי כמנכ"ל הבנק אילמלא המסירות של עודד, התמיכה הבלתי מסוייגת, החברות, הרגישות,העצות החכמות והשקטות. בזכותו שמחתי לבוא בכל בוקר לעבודה ועד ימיו האחרונים שמרתי איתו על קשר הדוק. הוא יחסר למשפחתו, לחבריו, למערכת הבנקאית ולי באופן אישי".

התפטר לפני יומיים עקב המחלה

לעו"ד ערן תואר מוסמך במשפטים (LL.M) בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב, ותואר בוגר במשפטים (LL.B) בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב. כמו כן, בעל תואר מוסמך בספרות בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב וכן תואר ראשון במדעי הרוח מהאוניברסיטה הפתוחה.

עו"ד ערן היה חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 1981 ובלשכת עורכי הדין של ניו יורק משנת 1984. עו"ד ערן הותיר אחריו רעיה, שלושה ילדים ושלושה נכדים.

ביום ראשון הודיע הבנק כי ערן, התפטר מתפקידו. לפני כשבועיים הודיע הבנק כי ערן ייצא לבקשתו לחופשת מחלה שמשכה אינו ידוע. באותה הודעה צוין כי הדירקטוריון החליט שראובן קרופיק (דירקטור מכהן בבנק) יהיה ממלא מקום זמני בהעדרו.

ערן נכנס לתפקיד יו"ר בנק הפועלים בינואר 2017 לאחר התפטרותו של היו"ר הקודם, יאיר סרוסי. ערן היה מעורב בסגירת פרשיית חקירת המס של הפועלים בארה"ב - פרשה שעלתה לבנק סכומי עתק של כ-4.5 מיליארד שקל. כמו כן ערן הוביל בשנה שעברה את המינוי של דב קוטלר למנכ"ל הפועלים במקומו של אריק פינטו שפרש לאחר כשלוש שנים בלבד בתפקיד.

ערן נחשב מעורכי הדין הראשונים בישראל שליוו הנפקות של חברות בארה"ב. הוא ליווה במשך שנים ארוכות את נוחי דנקנר ואת קבוצת אי.די.בי בכל המהלכים העסקיים שלהם. בנוסף, שימש יועץ משפטי של דיסקונט השקעות (דסק"ש) מקבוצת אי.די.בי, שכיום נמצאת בשליטתו של אדוארדו אלשטיין.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום