ווליו בייס: שיכון ובינוי אינה הצגה של איש אחד; ממליצה על השקעה בפרמיה של 40%

האנליסט שי ליפמן התייחס לסיום תפקידו הצפוי של אייל לפידות כמנכ"ל שינוי ובינוי ■ ליפמן ציין בחיוב גם את רכישת תחנת הכוח ברמת חובב בידי קבוצה של שיכון ובינוי, והדגיש כי שיכון ובינוי היא קבוצה עתירת נכסים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט של שיכון ובינוי באפריקה

אין הצדקה לירידות חדות כל כך במניית שיכון ובינוי בעקבות פיטוריו הצפויים של המנכ"ל אייל לפידות, כך קבע האנליסט שי ליפמן מבית ההשקעות ווליו בייס. ליפמן הותיר את המלצת הקנייה במחיר יעד של 17.1 שקל, שמשקף פרמיה של 39% על מחיר המניה בפתיחת המסחר ופרמיה של 34% על מחירה הנוכחי של המניה.

ליפמן הסביר שנכסיה של שיכון ובינוי נשארים בעינם, וכך גם פוטנציאל הרווח שגלום בהם. הוא העריך ששיכון ובינוי תדבק בדרך שהתווה לה לפידות בשנה האחרונה, למשל בכל הקשור להקטנת הוצאות ההנהלה והכלליות. ליפמן ציין שניעור החברה בשנת כהונתו של לפידות היה מתבקש וחשף את הפוטנציאל בנכסי החברה ובמניה. הוא הזכיר ששיכון ובינוי מתכוונת להוציא לפועל ייזום נדל"ן מניב בהיקף גדול, על בסיס הקרקעות שבבעלותה, ולבסס בכך פעילות מניבה בהיקף גבוה. מימוש תוכנית זו ייצר לשיכון ובינוי תזרים שוטף יציב ועלייה משמעותית בהון.

להערכתו של ליפמן, קרקעותיה של שיכון ובינוי עשויות להיות בסיס לתיק נכסים מניבים של 600 אלף למסחר ולמשרדים, שבסיום בנייתם והשכרתם יגיעו לשווי של 2 מיליארד שקל. קידום תוכנית הבנייה של רמת גן יאיץ את הקמתן של 2,300 יחידות דיור ו-250 אלף מ"ר לתעסוקה ומשרדים על הקרקע האיכותית ביותר של שיכון ובינוי ברמת אפעל.

אייל לפידותצילום: קובי קלמנוביץ'

ליפמן סבור גם שרכישת תחנת הכוח של חברת החשמל ברמת חובב תמורת 4.26 מיליארד שקל על ידי קבוצה של שיכון ובינוי (55%) וחברת אלדטק (45%), היא מהלך החיובי שמחזק את זרוע האנרגיה של החברה. לדבריו, למנהלים מוכשרים כמו לפידות יש תחליף, והוא הדגיש ששיכון ובינוי היא קבוצה עתירת נכסים. הוא הביע תקווה שהמנכ"ל שייבחר במקום לפידות ימשיך את השינויים בקבוצה ויפעל למימוש התוכניות שהוצגו לשוק ההון בשנה האחרונה. חזרה לפעילות באפריקה, העמקת פעילות הקבלנות והזכיינות בארה"ב וכן פיתוח חטיבות הקרקע למגורים בישראל צפויים לייצר לחברה רווחים מהותיים בטווח הבינוני.

לפיכך, ליפמן סבור שהחזקה בחברת תשתיות גלובלית עם זרועות חזקות בייזום למגורים ובאנרגיה מתחדשת, צריכה להיות עוגן חשוב בתיק ההשקעות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker