יום ראשון חלש בבית הקפה? כאל מציעה לעזור להביא את השכנים

המידע שמחזיקה כאל על משתמשיה, יסייע לה בשיווק של עסקים קטנים ובינוניים שהיא סולקת ■ בפיילוט שערכה החברה, חל גידול של 9% במחזורי המכירות של העסקים ■ ב-80% מהקמפיינים הלקוחות חזרו לרכוש פעם נוספת ■ השירות יינתן לבתי העסק בשלב זה ללא עלות

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
תשלום בכרטיס אשראי
תשלום בכרטיס אשראיצילום: בלומברג

חברות האשראי מחזיקות במידע רב על הצרכנים. הן יודעות למשל מה אנחנו קונים, איפה ומתי. חברת כאל מציעה לשלב את הידע הזה, כדי לסייע לעשרות אלפי בתי עסק שסולקים דרכה כרטיסים, להביא אליהם לקוחות באמצעות שיווק ממוקד יותר.

החברה מציעה לעסקים קטנים ובינוניים לפנות אליה ולציין מהו האתגר שלהם. לדוגמה: שעות או ימים פחות מוצלחים. בית העסק יעניק ללקוחות הטבות שיווקיות שתשלח כאל בקמפיין ממוקד, בסמס או ברשתות החברתיות (פייסבוק ואינסטגרם). הקמפיין יגיע למחזיקי כרטיס האשראי של כאל הרלוונטיים למוצר של בית העסק.

כך למשל, אם בית העסק הוא בית קפה, סמס או מודעה בפייסבוק תגיע לאלו המתגוררים בסביבתו או ללקוחות שמרבים לשלם על רכישות בבתי קפה. בכאל מציינים כי בשלב זה השירות יינתן חינם לבתי העסק הסולקים עם כאל. לטענתם, זו הפעם הראשונה שהם עושים שימוש במידע זה באופן ישיר לצורך שיווק פרסונלי. עד כה שימוש כזה במידע נעשה על ידי מועדוני לקוחות. 

"Win-Win Situation"

לוי הלוי, מנכ"ל כאל
לוי הלוי, מנכ"ל כאלצילום: רמי זרניגר

מהפיילוט של השירות החדש שערכה כאל בחודשים האחרונים, עולה כי בבתי העסק שהשתתפו בו חל גידול של 9% במחזורי המכירות ובכ-80% מהקמפיינים הלקוחות ביצעו רכישה חוזרת.

בכאל מציינים כי המהלך ינגיש ערוצי שיווק ופרסום מתקדמים לבתי עסק קטנים ובינוניים, בעוד שהעלויות, לרבות עלות הקמפיינים השיווקיים, יושתו על כאל. מבחינת כאל, נראה שמדובר בהשקעה כספית לא מבוטלת, הגם שהגדלת התנועה והיקף הרכישות בבתי העסק תסייע לה ותוסיף לעמלותיה.

לוי הלוי, מנכ"ל כאל, מסר: "עולם הדאטה מהווה בסיס ליצירת קווי פעילות והכנסות חדשות של עסקים רבים בעולם החדש. 'טרפיכאל' מיישם יותר מכל את ה-Win-Win Situation שאנו כחברת כרטיסי אשראי שואפים לייצר, הן לבתי העסק בזיהוי קהל לקוחות רלוונטי והן למחזיקי הכרטיס אשר ייהנו מהטבות מדוייקות על בסיס מאפייני הצריכה שלהם. השירות החדש יינתן לבתי העסק ללא עלות כדי לסייע להם להתמודד עם תחלואי משבר הקורונה. התוצאה, כך אנו בטוחים, תהיה בתי עסק ומחזיקי כרטיס מרוצים יותר ונאמנים יותר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום