ערן אזרן

רשת הדיור המוגן מגדלי הים התיכון הודיעה היום (ד') כי התקשרה בהסכם אופציה לרכישת קרקע בשטח של 7,754 מ"ר בחיפה, על הר הכרמל. הרשת צפויה להקים בשטח את בית הדיור המוגן הראשון שלה בצפון, שיכלול עד כ-350 יחידות דיור. כיום, ממוקם על הקרקע מלון הר הכרמל, מלון ותיק ולא פעיל.

עסקת האופציה נחתמה לתקופה של ארבע שנים, שבעת מימושה תשלם מגדלי הים התיכון כ-60 מיליון שקל. בשלב החתימה ישולמו למוכרת כ-3 מיליון שקל מתוך התמורה הכוללת. מגדלי הים התיכון תקבל לתקופת האופציה את האחריות על ניהול התהליך התכנוני על מנת להפוך את הקרקע לכשירה להקמת פרויקט דיור מוגן, שעשוי גם לכלול ייעודים נוספים. מגדלי הים התיכון תוכל  לממש את האופציה על פי שיקול דעתה, ולרכוש את הקרקע ככל שתהליכי התכנון יבשילו.

"המיקום של אזור הכרמל היא שיקול משמעותי בבחירה, שכן זהו אזור מבוקש בעיר הגדולה ביותר בצפון", אמר מוטי קירשנבאום, יו"ר מגדלי הים התיכון. "אנו מקווים שבמאמץ משותף עם רשויות התכנון נצליח להקים פרויקט לרווחת תושבי העיר והסביבה בני הגיל השלישי. הבית שיוקם יתווסף לבית ברחובות, הנמצא בימים אלה בשלבי הקמה, והצפוי לכלול 250 יחידות דיור ומחלקה סיעודית".

מלון הר כרמל
מלון הר כרמלצילום: יח"צ

לאחר השלמת הקמת הפרויקטים, הנמצאים כיום בשלבי תכנון וביצוע שונים, רשת מגדלי הים התיכון תנהל יותר מ-2,500 יחידות דיור ב-11 בתי דיור מוגן. לדברי קירשנבאום, "העסקה הנוכחית היא נדבך נוסף במסגרת אסטרטגיית הפיתוח העסקי של הרשת, שנועדה לתמוך בהיערכותנו לעלייה העקבית והמתמדת בביקוש לדיור מוגן, הנרשמת בישראל בשנים האחרונות".

מגדלי הים התיכון, שנסחרת לפי שווי של כ-1.1 מיליארד שקל, מחזיקה בשבעה נכסי דיור מוגן פעילים: הבית בבת ים, הבית בכפר סבא, הבית בצומת סביון, הבית ברמת השרון, הבית בנורדיה, הבית בירושלים והבית בגני תקווה. בסך הכל בבעלות החברה כ-1,650 יחידות דיור. בנוסף, החברה מקימה בימים אלה ברחובות את בית הדיור המוגן השמיני של הרשת שיכלול 250 יחידות דיור בשכונת פארק איילון בסמוך לצומת מסובים.

מניית מגדלי התיכון נפלה מאז השיא בפברואר בכ-45%, ברקע למגפת הקורונה. ייתכן כי המשקיעים חוששים כי המגפה – שפוגעת בעיקר בבני הגיל השלישי – תפגע בביקושים לדיור מוגן בשנים הבאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker