סופרגז הונפקה בשווי גבוה של כ-960 מיליון שקל – ועשויה להיכנס לת"א 90

בהנפקה, שבוצעה במתכונת של הצעה לא אחידה, נרשמו ביקושים בסך של כ-420 מיליון שקל, מתוכם גייסה החברה כ-270 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
להבת גז בכיריים
צילום: Bloomberg
ערן אזרן

סופרגז מצטרפת לבורסה: החברה, שבשליטת קבוצת אלקו, השלימה הנפקה ראשונית לציבור (IPO) לפי שווי חברה של 962 מיליון שקל (לפני הכסף, ובהנחת דילול בעקבות מימוש אופציות). בהנפקה, שבוצעה במתכונת של הצעה לא אחידה, נרשמו ביקושים בסך של כ-420 מיליון שקל, והחברה גייסה כ-270 מיליון שקל.

סופרגז עוסקת בשיווק תחליפי אנרגיה - דוגמת גפ"מ, גז טבעי וגז טבעי דחוס - המשמשים להפעלת מבערים בתעשייה, להפעלת תנורים, לחימום מוסדות, לחימום לולים בחקלאות וכן לבישול והסקה במשקי בית. סופרגז מספקת גז ל-400 אלף משקי בית ול-5,000 לקוחות עסקיים.

בנוסף, במהלך השנה האחרונה החלה סופרגז בייזום פרויקטים להקמת תחנות קוגנרציה, בהספק של עד 16 מגה וואט, המוזנות בגז טבעי, אצל לקוחות תעשייתיים (בזכיינות), לצורך ייצור חשמל ואנרגיה תרמית. החברה מקימה כיום חמישה אתרים, וחתמה ומנהלת מו"מ עם הסכמים לאספקת חשמל בהיקף של כ-46 מגה וואט. התחנה הראשונה שמקימה החברה אמורה לפעול החל מרבעון הרביעי של השנה. החברה הציבה לעצמה יעד להגיע לתחנות בהספק של 100-70 מגה וואט.

לאור השווי הגבוה בהנפקה, מניותיה עשויות להצטרף למדד ת"א 90. ההנפקה צפויה לסייע לסופרגז להקטין את המינוף שלה – שגדל לאחר שקבוצת אלקו רכשה את השליטה בחברה לפני כשנה מידי קבוצת עזריאלי.

סופרגז סיימה את 2019 עם הכנסות (פרופורמה) בסך של כ-577 מיליון שקל, עם רווח נקי בסך של כ-67 מיליון שקל. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) הסתכם בכ-154 מיליון שקל, לעומת 149 מיליון שקל ב-2018. לחברה מדיניות חלוקת דיווידנד בשיעור של לפחות 40% מהרווח הנקי מדי שנה. ברבעון הראשון של 2020 רשמה החברה עלייה בהכנסות לסך של כ-188 מיליון שקל, לצד רווח נקי של כ-29 מיליון שקל ו-EBITDA בסך של 56.8 מיליון שקל.

כפיר נבון, מנכ"ל סופרגז, ציין שכספי ההנפקה ישמשו, בין היתר, לביסוס והרחבת מנועי הצמיחה של החברה ולשיפור איתנותה הפיננסית. "סופרגז נהנית מבסיס לקוחות רחב, פריסה כלל ארצית ומתזרים מזומנים יציב, ואנו נפעל להבטחת המשך צמיחתה של החברה. אנו מפתחים כיום את מנועי הצמיחה שלנו לשנים הבאות, ובראשם תחנות הקו-גנרציה - שש מהן נמצאות כיום בשלבי הקמה שונים. אנו מאמינים כי מנועי צמיחה אלה יתרמו ליצירת ערך משמעותי בשנים הקרובות".

את ההנפקה הובילו אפסילון חיתום, פועלים אי.בי.אי ולאומי פרטנרס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker