אורמת מתכננת לרכוש חברת אגירת אנרגיה ב-47 מיליון דולר

מעלות דירגה ב-AA- סדרת איגרות חוב חדשה שתנפיק אורמת טכנולוגיות בהיקף של עד 500 מיליון שקל ■ חלק מתמורת הגיוס מיועד לחיזוק פעילות אגירת האנרגיה - ולהעביר אותה לרווח

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל אורמת, דורון בלשרצילום: דן קינן
יורם גביזון

חברת אורמת טכנולוגיות, המנוהלת על ידי דורון בלשר, עומדת לרכוש חברה שעוסקת באגירת אנרגיה תמורת 47 מיליון דולר - כך עולה מדירוג AA- על ידי חברת הדירוג מעלות S&P. הדירוג ניתן להנפקת איגרות חוב חדשות בסכום של עד 500 מיליון שקל מסדרה 4. מעלות אישררה את התחזית היציבה לדירוג החוב לטווח ארוך של החברה AA-.

התחזית היציבה משקפת את הערכת מעלות כי אורמת תציג בשנתיים הקרובות יחסים פיננסיים שהולמים את הדירוג, תוך שימור פרופיל הסיכון העסקי והצגת נזילות המאפשרת להתמודד עם סיכוני החשיפה למדינות בעלות סיכון גבוה.

מניית אורמת טכנולוגיות

אשרור תחזית הדירוג נובע מהצלחת אורמת לשמר את היחסים הפיננסיים הממוצעים שלה למרות משבר הקורונה. החברה הציגה אמנם ירידה בביקוש לטורבינות, אולם במקביל הציגה שיפור משמעותי בביצועים התפעוליים - עם מרווח תפעולי גבוה ברבעון הראשון של 2020 בהשוואה לעבר. זאת, על רקע השקעות שהחברה ביצעה בשנים האחרונות בשיפור מתקניה ובייעול התפעול.

מתקן של אורמת בנוואדה, ארה"בצילום: אורמת

גיוס החוב החדש נועד להאריך את משך החיים הממוצע של החוב הפיננסי של אורמת -47 מיליון דולר - למימון רכישה נוספת בתחום אגירת האנרגיה. פעילות אגירת האנרגיה חדשה יחסית עבור אורמת והיא מגלמת רווחיות שלילית קלה. הרכישה הצפויה אמורה לחזק פעילות זו ולסייע לה להפוך לרווחית. סכום הרכישה אינו גדול עבור החברה, והרכישה עצמה אינה צפויה להביא לפגיעה ביחסים התפעוליים שלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker