ממשיכה לחלום: אחרי בלוקצ'יין וקנאביס - פנטזי נטוורק נכנסת לתחום תחליפי הסוכר

פנטזי נטוורק, שמחזיקה ב-24% ממניות חברת הקנאביס קנאדורף, החליטה להתמזג עם חברת אייל אייכנר ■ המניה עולה ב-4%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל אייכנר
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בסוף 2017 הודיעה חברת פנטזי נטוורק שהיא נכנסת לתחום הבלוקצ'יין והמניה טסה ב-550%. לאחר שהבינה שהתחום לא מתפתח, מזכר ההבנות בנושא בוטל והחברה נכנסה לעולם הקנאביס. בהתאם לכך, 24% ממניותיה של חברת הפיתוח הטכנולוגי לעולם הקנאביס, קנאדורף, שמוחזקים על ידי פנטזי נטוורק, נכנסו לשלד הבורסאי.  

כעת החליטו בפנטזי נטוורק להיכנס לתחום פעילות אחר ולהתמזג עם חברת אייל אייכנר, המפתחת תחליף לסוכר. לאחר השלמת העסקה, בקופת החברה יוותרו 6.5 מיליון שקל. פנטזי נטוורק תחל בבדיקת נאותות הנדרשת להשלמת העסקה.

אייל אייכנר, הבעלים והמנכ"ל של החברה, יקבל כ-55% מהמניות של הפעילות הממוזגת. במקרה שבו החברה תגיע להיקף מכירות שנתי של 70 מיליון שקל ורווח תפעולי של 6.5 מיליון שקל תוך שלוש שנים, אחזקתו של אייכנר תגדל ל-63%. במקרה שבו החברה תרשום הכנסה שנתית של 100 מיליון שקל ורווח תפעולי של תשעה מיליון שקל הוא יהיה זכאי ל-73% מהמניות.

אייכנר אמר כי "הכניסה לבורסת ת"א פותחת לחברה אפשרות לצמיחה מואצת והפיכתה לשחקנית משמעותית בשוק המזון הישראלי. אייל אייכנר בע"מ פועלת בישראל מזה ארבע שנים, בהן רשמנו גידול מואץ במכירות החברה שהסתכמו ב-29 מיליון שקל ב-2019".

מניית פנטזי נטוורק

אייכנר הוסיף כי בשנה האחרונה החברה נכנסה להשקעה במספר מיזמים משמעותיים, אחד מהם הוא תחליף סוכר המבוסס על פרי. "סיימנו מספר בדיקות ובחודשים הקרובים נתחיל בשיווק המוצר בארץ ובעולם, כאשר אנו מעריכים את פוטנציאל השוק השנתי לאחר שלבי החדירה בעשרות מיליוני דולרים בשנה, בהתבסס על היתרונות התחרותיים של הפיתוח ועל בסיס הביקושים לתחליפי סוכר טבעיים בעולם", לדבריו.

עוד אמר אייכנר כי "החברה נמצאת בשלבי השלמה מתקדמים של ההכנות לכניסתה לשוק המזון הכשר בארה"ב בחודשיים הקרובים, הן באמצעות מפיץ מוביל בתחום זה והן במכירות ישירות למרכולים. בנוסף, אנחנו נמצאים במשא ומתן מתקדם, לאחר שלבי תמחור ורגולציה, עם אחת מחברות המזון המובילות בעולם ליבוא ויצוא של מוצרי מזון ממרוקו לישראל ומדינות ברחבי אירופה.

"אנו ממשיכים לפעול להרחבת מגוון מוצרינו בתחום הכשר בישראל ומעריכים כי ההכנסות של 2020 יגדלו בכ-40% לעומת ההכנסות ב-2019. החברה בוחנת הצעות השקעה מגופים מוסדיים ומשקיעים נוספים אשר מאמינים באסטרטגיית הצמיחה של החברה בשוק המזון הישראלי והבינלאומי ובמוצרי החברה הנמצאים בשלבי פיתוח מתקדמים".

דני צדוק, מנכ"ל חברת פנטזי נטוורק, הוסיף: "אנו בטוחים כי לכשהשוק יעריך את שווי פעילותה, קצב הגידול המרשים והרווחיות התפעולית הגבוהה לצד הפוטנציאל העסקי הרב של פיתוחי החברה, משקיעי פנטזי נטוורק יזכו להצפת ערך משמעותית. אנו עדים להתפתחויות החשובות בחברת קנאדרוף שבה פנטזי נטוורק מחזיקה 24%, ובוחנים כיצד לפעול לטובת משקיענו".

לא ברור אם אייכנר ירצה להחזיק בפעילות הקנאביס של פנטזי נטוורק. קיימת אפשרות שהוא יחליט למכור את המניות בשביל למקד את משאבי החברה הציבורית בפעילות המסורתית שלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker