רן אלקבץ, יו"ר ועד טייסי אל על, התפטר בעקבות כישלון המגעים עם ההנהלה

אלקבץ התפטר לאחר מגעים ממושכים עם הנהלת החברה שבהם הובהר לטייסים שאין בכוונת בעלי החברה להיענות לבקשתם לקבל פיצוי על ויתורי שכר ובעקבות טענות הטייסים על הפרה של הסכמי העבודה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת עובדי אל עלצילום: אוהד צויגנברג
יורם גביזון

רן אלקבץ, יו"ר ועד טייסי אל על, הגיש את התפטרותו בעקבות כישלון המגעים עם הנהלת החברה. אלקבץ התפטר אחרי 3 שנים בתפקיד ואחרי 6 שנים כחבר ועד הטייסים מטעם הקצינים הראשונים.

אלקבץ הוביל קו מתון לאחר שנים שבהן כיהן בתפקיד ניר צוק התאפיינו בסכסוכי עבודה ממושכים, השבתת טיסות ושיח לעומתי עם הנהלת החברה. אלקבץ הוביל את המגעים מטעם הטייסים לחתימה על הסכם עבודה חדש בסוף 2018 שיהיה תואם לתקנות התעופה הבינלאומיות שנכנסו לתוקף בסוף 2018 והגבילו את מספר שעות הטיסה של טייסים (FTL)

טייסי אל על יבחרו ביו"ר ועד חדש החל ב-22 ביוני ועד ל-25 ביוני. אחד המועמדים המובילים לתפקיד הוא ניר ראובני, המזוהה עם הקו התוקפני של צוק.

התפטרותו של אלקבץ הוגשה לאחר מגעים ממושכים עם הנהלת החברה שבהם הובהר לטייסים שאין בכוונת בעלי החברה להיענות לבקשתם לקבל פיצוי על ויתורי שכר שיידרשו להם בהיקף של 110 מיליון דולר לשנה ב-5 השנים הקרובות ולאחר שלטענת הטייסים הנהלת החברה הפרה מאז פרוץ משבר הקורונה את הסכמי העבודה של הטייסים שנחתמו באוקטובר 2018 וחזרה בה מהסכמתה להסב עשרות טייסים מצי ה-737 שהוצאו לחופשה ללא תשלום עד סוף יולי 2020 ומקבלים דמי אבטלה לצי מטוסי ה -787 (דרימליינר)  שטייסיו מבצעים טיסות מטען ומקבלים שכר גבוה.

בקרב וועד הטייסים שררה בשבועות החודשים תחושה שהנהלת החברה מובילה את האירוע להסלמה ומנסה להשפיע על גורל החברה באמצעות מינוי מקורבים כנאמנים מטעם הממשלה או מטעם בית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker