יו"ר בנק הפועלים עודד ערן יוצא לחופשת מחלה, הדירקטוריון איתר מחליף

בנק הפועלים הודיע כי יו"ר הדירקטוריון, עודד ערן, ייצא לבקשתו לחופשת מחלה שמשכה אינו ידוע. דירקטוריון הבנק החליט כי ראובן קרופיק (דירקטור מכהן בבנק) יהיה ממלא מקום זמני בהיעדרו

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ערןצילום: אמיל סלמן
מיכאל רוכוורגר

בנק הפועלים הודיע היום (שלישי) כי יו"ר הדירקטוריון, עודד ערן, ייצא לבקשתו לחופשת מחלה שמשכה אינו ידוע. דירקטוריון הבנק החליט כי ראובן קרופיק (דירקטור מכהן בבנק) יהיה ממלא מקום זמני בהיעדרו.

ערן נכנס לתפקיד יו"ר בנק הפועלים בינואר 2017 לאחר התפטרותו של היו"ר הקודם, יאיר סרוסי. סרוסי נאלץ להתפטר לאחר חשיפת פרשה שבמסגרתה ניהל משא ומתן עם עובדת לשעבר בבנק, שהתלוננה על הטרדה מינית לכאורה שביצע המנכ"ל לשעבר, ציון קינן. הבורר שמונה על ידי הבנק כדי לטפל בפרשה, סטיב אדלר, לשעבר נשיא בית הדין הארצי לעבודה, קבע שלא היתה הטרדה מינית - אך המליץ לבנק לשלם לעובדת פיצויים מוגדלים של כ-6 מיליון שקל.

ראובן קרופיק, היו"ר הזמני של בנק הפועלים

ערן היה מעורב בסגירת פרשיית חקירת המס של הפועלים בארה"ב - פרשה שעלתה לבנק סכומי עתק של כ-4.5 מיליארד שקל. כמו כן ערן הוביל בשנה שעברה את המינוי של דב קוטלר למנכ"ל הפועלים במקומו של אריק פינטו שפרש לאחר כשלוש שנים בלבד בתפקיד.

למרות הניסיונות של פינטו וגורמים המקורבים לו שהמחליף יגיע מתוך הבנק, החליט ערן לשנות את המסורת ארוכת השנים בבנק והכריע לטובת מינוי חיצוני. קוטלר נכנס לתפקידו באוקטובר האחרון ומאז השלים מהלכים שהותירו לו קודמיו. כעת הבנק מתמודד עם השלכות משבר הקורונה שהביאו לגידול ניכר בהפסדי האשראי שלו. ערן היה מעורב גם בהנפקתה של חברת כרטיסי אשראי ישראכרט.

ערן (65) מונה בפברואר 2016 לדירקטור בבנק הפועלים. קודם לכן, הוא כיהן במשך כ-23 שנה כשותף בכיר במשרד עורכי הדין גולדפרב, לוי, ערן ושות'.

ערן נחשב מעורכי הדין הראשונים בישראל שליוו הנפקות של חברות בארה"ב. הוא ליווה במשך שנים ארוכות את נוחי דנקנר ואת קבוצת אי.די.בי בכל המהלכים העסקיים שלהם. בנוסף, שימש יועץ משפטי של דיסקונט השקעות (דסק"ש) מקבוצת אי.די.בי, שכיום נמצאת בשליטתו של אדוארדו אלשטיין.

קרופיק מכהן כיו"ר ועדת אסטרטגיה ופיתוח עסקי, ובעבר כיהן כמנכ"ל כלל תעשיות ביוטכנולוגיה, כחבר בוועדות הדירקטוריון: ביקורת, טכנולוגיית מידע וחדשנות טכנולוגית, ממשל תאגידי ומחזיקי עניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker