"לא נוכל לחזור לפעילות גם אם השמיים ייפתחו": אל על מאריכה את החל"ת ל-5,800 עובדים

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין, מדגיש באגרת לעובדים שבכל מתווה של סיוע התנאי היסודי של המדינה והבנקים הוא יישום תכנית ההתייעלות במלואה ■ "ללא הזרמת ההלוואה לא נוכל לחזור לפעילות"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוסי אל על בנתב"ג
מטוסי אל על בנתב"גצילום: AP

חברת אל על החליטה להאריך את החופשה ללא תשלום ל-5,800 מ-6,500 עובדיה בחודש נוסף - עד לסוף יולי 2020. אל על החזירה לעבודה סדירה 200 עובדים מאז דיווחה לבורסה ב-7 במאי על הארכת החל"ת לסוף יוני 2020.

מנכ"ל אל על גונן אוסישקין שלח היום (ב') איגרת לעובדי החברה. הוא ציין שהנהלת החברה עושה מאמץ מתמשך מול הבנקים לצורך קבלת הלוואה בערבת המדינה שתאפשר לאל על לצאת ממשבר הקורונה ולחדש את פעילותה. הוא מבהיר שללא סיוע של המדינה, בכל מתווה שיסוכם, אל על לא תוכל לחדש את פעילותה.

אזרחי ישראל, מזל טוב, אתם הבעלים של אל על. ומה עכשיו? - האזינו:

0:00
-- : --

אוסישקין מדגיש שללא קשר לענף התעופה, להחלטת ממשלות על פתיחת השמיים ולתחילת טיסות של חברות אחרות לנמל התעופה בן גוריון וממנו - אל על לא תוכל לחזור לפעילות מבלי שתגיע לסיכום והזרמת ההלוואה לחברה. הוא מסביר שהסכום נדרש כתנאי בסיס ומקדמי לחידוש הטיסות על מנת לאפשר תשלום חובות ללקוחות וספקים. ללא תשלום חובות אלו, לא ניתן יהיה לחדש את הפעילות ולא ניתן יהיה להתחיל בהחזרה הדרגתית של עובדים מחל"ת. אוסישקין מבשר לעובדים שנוכח מצבה של החברה וההתפתחויות הצפויות ובהתאם לסיכומים קודמים, החל"ת יוארך.

מנכ"ל אל על מתייחס להצעות המדינה לסייע ומציין שלאחר חודשים רבים של דיונים והגשת תוכניות עסקיות העונות על דרישות ההתייעלות שהוצבו על ידי האוצר והבנקים שכוללים צעדים קשים כמו פיטורים, קיבצוץ שכר והתייעלות, קיבלה אל על אתמול מתווה נוסף ממשרד האוצר. לדבריו, החברה לומדת את פרטי ההצעה החדשה ואת מתווה ההצעה, כשהשיקול היחיד שניצב מול עיני ההנהלה הוא טובת החברה.

אוסישקין מדגיש שבכל אחד מהמתווים והצעות המדינה לסיוע, יש תנאי יסודי של המדינה והבנקים והוא הגעה להסכם חתום עם העובדים שמבוסס על יישום של תכנית ההתייעלות במלואה. "זה לא יהיה קל ונכונו לנו ימים קשים, אך אני וצוות ההנהלה נחושים לעשות הכול על מנת להציל את הבית, ואני מאמין שנמצא את הדרך ביחד עם ההסתדרות ונציגי העובדים להגיע להסכמה שתאפשר את מתן הסיוע שנחוץ לאל על כמו אוויר לנשימה", חותם אוסישקין את האיגרת לעובדי אל על.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker