הקשר בין הליכוד לסוכני הביטוח משתלם: מיקי זוהר יוזם חוק שיחסום תחרות

זוהר הודיע כי יקדם חוק המונע מחברות אשראי להיכנס לתחום הביטוח - בעקבות הודעתו של המפקח על הביטוח הבוקר, שלפיה יינתן לחברת מקס רישיון סוכן ביטוח, בניגוד לעמדתם של זוהר, חברתו לסיעת הליכוד קרן ברק ולשכת סוכני הביטוח ■ זוהר: "ההחלטה של ברקת חסרת אחריות"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיקי זוהר
מיקי זוהרצילום: אוהד צויגנברג

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הודיע כי יפעל לחוקק חוק שימנע מחברות כרטיסי האשראי להיכנס לענף הביטוח.

הודעתו של זוהר מגיעה בעקבות ההודעה הבוקר של המפקח על הביטוח, משה ברקת, כי הוא נותן למקס (לשעבר לאומי קארד) רישיון סוכן ביטוח, וזאת בניגוד לעמדתם של זוהר, חברתו לסיעת הליכוד קרן ברק ולשכת סוכני הביטוח.

"סיכמתי עם יו"ר ועדת הכנסת, איתן גינזבורג, על העלאת החוק שלי למניעת כניסת חברות האשראי לענף הביטוח לאישור בוועדת השרים הקרובה. החלטתו חסרת האחריות של משה ברקת מסכנת את ענף הביטוח ופוגעת בעסקים קטנים בזמן משבר הקורונה. אני קורא לחברות האשראי שלא להיערך לכניסתן לשוק - ולהימנע מהוצאות".

הציוץ של זוהר מגיע על רקע ישיבה מיוחדת של ועדת הכספים בחודש שעבר שדנה בנושא. מי שיזם את הדיון היו חברי לשכת סוכני הביטוח, שכ-1,000 מהם הם חברי ליכוד. זוהר וברק היו בין המתנגדים העיקריים בוועדת הכספים לברקת.

סוכני הביטוח נוהגים להצטייר כמי שעומדים לצד המבוטח ברגעי הצרה, אולם מדובר לעתים קרובות במצג שווא. המודל העסקי שלהם נשען על קבלת עמלה מתוך הפרמיה שמשלם המבוטח לחברת הביטוח, גם אם לא עשו דבר עבור המבוטח. האינטרס של הסוכן הוא שהמבוטח ימשיך לשלם עבור כמה שיותר פרמיות, כולל עבור ביטוחים מיותרים וכפולים. לכן, לא פלא שב–2018 נהנו סוכני הביטוח מפרמיות בהיקף אדיר של 9.3 מיליארד שקל.

כשכל שקל שישי בהוצאה המשפחתית משמש לביטוח, הגיע הזמן להתפכח מאשליית הדאגה של סוכן הביטוח למבוטח — ולדאוג לתחרות ולהוזלת מחירים. הרי תמיד יימצא מי שיטען שזה לא הזמן להנהיג תחרות במשק, כשבמקרה הזה אלה סוכני הביטוח, עם העוצמה הפוליטית והעסקית. ברקת גילה כמה קשה לשמור על האינטרס הציבורי ולהכניס תחרות. נציגי הציבור, שרק בבחירות האחרונות הבטיחו להילחם ביוקר המחיה, נמנעו מלתמוך בו — ובכך כשלו בשליחותם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker