אירודרום המריאה עם הקורונה: שווייה זינק ב-95% מתחילת השנה

חברת הכטב"מים דיווחה על כניסה לתחום האזרחי, לאחר שזכתה במכרז של חברת נתיבי איילון ■ באחרונה מימש נועם לניר את אחזקותיו בחברה, לאחר שנוכח כי פעילות הכטב"מים שלה, שהייתה רשומה בדו"חות האחרונים בשווי אפסי, זינקה בחדות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
כלי טיס בלתי מאויש
כלי טיס בלתי מאוישצילום: דובר צה"ל

הריחוק החברתי שכפתה מגפת הקורונה, היטיב עם אירודרום שמתמחה בפתרונות ושירותים בתחום כלי הטיס הבלתי מאוישים (כטב"מים). מניית החברה זינקה מתחילת השנה ב-95%, והחברה הגיעה לשווי של 89.1 מיליון שקל. המנייה עולה כעת במסחר בעוד 6.3%, בין היתר בעקבות הפרסום האחרון לפיה אירודרום תיכנס לפעילות בתחום האזרחי, לאחר שזכתה במכרז שערכה חברת נתיבי איילון.

בעקבות הזכייה במכרז, שעניינו איתור, בחינה ואספקה של פתרונות טכנולוגיים לשינוע מטענים באמצעות כטב"מים, החברה תיכלל ברשימת ספקי המסגרת של נתיבי איילון לתקופה של שנתיים, עם אופציה להארכה. עבור אירודרום, שפועלת נכון להיום בזירה הביטחונית בלבד, מדובר באפשרות להרחיב את פעילותה לתחום האזרחי. קשה לתמחר כעת את השווי הכספי של המכרז, שכן על פי הדיווח היקף השירותים העתידי תלוי בפניות פרטניות לקבלת הצעות מחיר מספקי המסגרת לשינוע המטענים.

באחרונה מימש איש העסקים נועם לניר את מניותיו בחברת אירודרום, שנכנסה לבורסה בדלת האחורית באמצעות מיזוג לשלד של חברת אפליי. זו כשלה בפעילותה בתחום הפרסום באינטרנט. בעקבות המימוש, לניר נותר כעת עם פחות מ-5% מהמניות. נראה שהמימוש התבצע לאחר שלניר נוכח כי פעילות הכטב"מים של אירודרום, שהייתה רשומה בדו"חות האחרונים בשווי אפסי של כמה מיליוני שקלים בודדים, זינקה בחדות לשווייה הנוכחי בבורסה. את מקומו של לניר כבעל שליטה תפס המנכ"ל החדש והמייסד רועי דגני.

מהמצגת למשקיעים בחברה עולה כי מאז הקמתה אירודרום ביצעה יותר מ-22 פרויקטים ב-18 יעדים ברחבי העולם. כלל לקוחותיה של החברה מתקשרים איתה על בסיס הסכמים ארוכי טווח של ביצוע פרויקטים ממושכים. כיום יש לחברה שבעה לקוחות פעילים - גופים ביטחוניים או תעשיות המייצרות כלי טייס בלתי מאוישים, אלקטרואופטיקה וציוד תומך.

נועם לנירצילום: עופר וקנין

שווי צבר ההכנסות של החברה נכון לסוף הרבעון הרביעי של 2019 עמד על 17.6 מיליון שקל, לעומת 11.6 מיליון שקל בסוף 2018. לאחר מחזור הכנסות של 5.44 מיליון שקל בשלושת החודשים הראשונים של 2019, החברה הציגה הפסד תפעולי של 1.45 מיליון שקל.

לחברה כמה מגזרי פעילות: מגזר תפעול הכטב"מים, שכולל תפעול שוטף של מערכות כטב"מים בישראל, ביצוע ותכנון ניסויי טיסה, הנדסת ניסויים לרבות תחקור, והפעלה של 16 פלטפורמות כטב"מים שונות; מגזר תחזוקת הכטב"מים, שכולל תחזוקה, הדרכה ותמיכה לוגיסטית חוזית בפרויקטים; מגזר ההדרכה, שכולל אספקת שירותי הדרכה ותשתיות הדרכה ייחודית ומתקדמות להטמעת מערכות כטב"מ, הקמת מרכזי הדרכה מבצעיים, תשתיות ידע רחבות, ואת שימושה של החברה כקבלנית משנה ליצרניות גדולות.

כעת מסתמן כי הנהלת החברה מעוניינת להשתמש בפלטפורמה הנוחה של הבורסה כדי לגייס כספים, ולממש את החזון שלה להפוך לחברה גדולה ומשפיעה בעולם הפתרונות הטכנולוגיים והשירותים בתחום הכטב"מים והמערכות תומכות. על פי המצגת, נפח השוק העולמי - האזרחי והמסחרי - מסתכם ב-19.3 מיליארד דולר, ועד 2025 הוא צפוי לצמוח עד להיקף של 45.8 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker