בברק קפיטל ממליצים לרכוש את מניית ישראל קנדה - וצופים אפסייד של 56%

אסף דהן, מנהל המחקר בברק קפיטל: "2019 הוכיחה למשקיעים כי ישראל קנדה לא עוצרת לרגע, עם שורה של עסקות משמעותיות וגידול מתמיד בהיקפי הפעילות. גם המשקיעים אהבו את מה שראו"

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה לפרויקט של קנדה ישראל
שלי אפלברג

"אנו ממליצים לנצל את ההזדמנות הגלומה במחיר המניה האטרקטיבית, שאינו משקף כראוי את שווי הקרקעות והפרויקטים שבידי ישראל קנדה, את יכולות השיווק יוצאות הדופן, הרעב לעסקות והמודל העסקי" - כך כתב היום אסף דהן, מנהל המחקר בברק קפיטל, בסקירה שבה המליץ לרכוש את מניית ישראל קנדה. המניה מזנקת ב-8.7% לאחר הפצת הסקירה למשקיעים.

דהן צופה כי המניה תניב למשקיעים, שירכשו אותה כיום במחיר של 4.57 שקלים, אפסייד של 56% - שכן הוא העניק לה מחיר יעד של 7.14 שקלים. זאת, לאחר רכישת חברת מנרב פרויקטים ודיווחי החברה במסגרת הרבעון הראשון של 2020. מחיר היעד שנקב דהן גבוה ממחיר היעד בסקירתו הקודמת בסך 6.45 שקלים.

"2019 הוכיחה למשקיעים כי החברה לא עוצרת לרגע, עם שורה של עסקות משמעותיות וגידול מתמיד בהיקפי הפעילות. גם המשקיעים אהבו את מה שראו. שווי השוק של החברה עמד טרם משבר הקורונה על כ-2 מיליארד שקל. משבר הקורונה הפיל את המניה לשפל ממנו התאוששה באופן חלקי, וכיום החברה נסחרת בשווי שוק של כ-1.2 מיליארד שקל בלבד.

אסף דהן

"התמחור של מניית ישראל קנדה משקף תרחיש שלהערכתנו הנו תרחיש פסימי יחסית באשר להיקף הפגיעה הכלכלית בשוק הדיור וקצב ההתאוששות מהמשבר, וכפועל יוצא משליך לשלילה על הביטחון של המשקיעים ביכולת החברה לסיים בהצלחה את שיווק הקרקעות והפרויקטים היזמיים. נזכיר כי לחברה צבר של קרקעות ופרויקטים באזורי ביקוש בתל אביב, רמת השרון והרצליה, ויכולת שיווק מוכחת כבר במהלך תהליך ההשבחה ואישור התב"ע.

"בכך מצליחה החברה לחלץ במהירות את ההון העצמי שהשקיעה ואף לקבל דמי ניהול, ובאופן זה להקטין את הסיכון היזמני בפרויקטים ולגלגל את ההון לפרויקט הבא. עוד נציין כי רכישת מנרב פרויקטים מגדילה את פיזור הפרויקטים שבידי החברה ואת היקף הפרויקטים לייזום מגורים".

ישראל קנדה דיווחה בפברואר על הסכם לרכישת חברת מנרב פרויקטים יחד עם האחים נקש בתמורה ל-563 מיליון שקל. ישראל קנדה תממן את הרכישה באמצעות הלוואת מוכר של 70 מיליון שקל ממנרב ואשראי בנקאי בסך של 380 מיליון שקל, והיתרה באמצעות הון עצמי שיועמד לה על ידי בעלי מניותיה. בעקבות משבר הקורונה, הופחתה התמורה בעסקה ב-30 מיליון שקל והמקרקעין באשדור ובגבעה הצרפתית יישארו בחברה הנרכשת ולא יימכרו.

"זו עסקה שמספקת לחברה שורה של קרקעות בלב אזורי הביקוש", כתב דהן. בנוסף, הוא מציין את הפרויקט ברחוב הרברט סמואל פינת רחוב הירקון בתל אביב ופרויקט קריית השחקים בהרצליה כפרויקטים "המגלמים ערך רב ומתאימים לדנ"א של ישראל קנדה".

"הבנקים יורידו את הריבית על משכנתאות"

כיצד ישפיע משבר הקורונה על שוק הנדל"ן למגורים? דהן הסביר כי "אין ספק שהאי ודאות הגבוהה, לנוכח ההשלכות הכלכליות של המשבר, תיוותר בעינה בחודשים הקרובים - אך אנו סבורים כי המפתח לתמחור הנכסים שבידי החברה נעוץ במגמות בשוק הדיור בטווח הבינוני-ארוך, אשר בסופו של דבר גרמו לכך שכל האטה במספר העסקות בדירות בשנים האחרונות התבררה כזמנית".

הוא הזכיר כי הלמ"ס מעריך שאוכלוסיית ישראל תמנה יותר מ-10 מיליון תושבים כבר ב-2024; ולהערכות אלו יש להוסיף תחזיות מעודכנות להתגברות משמעותית בעלייה לישראל, כחלק מהשלכות משבר הקורונה, שפגע מאוד בשורה של קהילות יהודיות בולטות בעולם. "יו"ר הסוכנות היהודית התבטא בעניין לאחרונה ואמר כי הוא צופה עלייה גדולה לישראל כשיסתיים משבר הקורונה. גורמים אחרים העוסקים בנושא אף נקבו בהערכות לעלייה של כ-100 אלף נפש כבר בשנה הקרובה", אמר.

לדברי דהן, גורם נוסף שעשוי להגדיל את היקף פעילות המשקיעים בענף הוא משיכת כספים משוק ההון במהלך המשבר, שהתאפיין בפדיונות כבדים - במיוחד של עשרות מיליארדי שקלים מתחום קרנות הנאמנות והתיקים - והסטתם לשוק הנדל"ן למגורים. "זו מגמה שנצפתה באופן מובהק במשברים פיננסיים בעבר", אמר.

עוד ציין דהן כי ב-2020 צפויה ירידה חדה במספר התוכניות שיאושרו ל-40 אלף דירות בלבד, רק כמחצית מהיעד. לדבריו, "מציאות זו צפויה ליצור ירידה בהיצע הדירות בשוק בטווח הבינוני".

מעבר לכך הוא הסביר כי "לנוכח הצפי, שזוכה לקונצנזוס רחב בשוקי ההון והכספים, כי הריבית האפסית של בנק ישראל אינה צפויה להשתנות בטווח הנראה לעין, ולאור העובדה שעלות מקורות ההון של הבנקים חזרה כמעט לגמרי לרמה של טרום הקורונה, אנו סבורים כי הבנקים שהעלו את הריביות על משכנתאות בתקופת המשבר ישובו ויורידו אותן בחודשים הקרובים".

לסיכום אמר דהן כי "אנו מעריכים כי היקף העסקות בדירות מגורים יתאושש בחודשים הקרובים, כאשר משקלן של מגמות המאקרו ארוכות הטווח, התומכות בעליית מחירי שוק הדיור בכלל ובמרכז הארץ בפרט, ילכו ויגברו; בעוד השפעות האי ודאות הכלכלית השוררת כעת ילכו ויצטמצמו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker