ברקת מרעיד את שוק הביטוח: נותן לחברת מקס רישיון

סוכנות הביטוח של מקס תתמקד בענפי הביטוח הכללי וביטוחי הנסיעות לחו"ל ■ הממונה על הביטוח, משה ברקת, חתם על הרישיון לאחר הליך בדיקה ארוך, ולאחר התייעצות עם רשות התחרות ■ נשיא לשכת סוכני הביטוח: "עוד רחוקה המילה האחרונה בנושא"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה ברקת
אסא ששון

טלטלה בענף הביטוח: המפקח על הביטוח, משה ברקת, הודיע היום (ב') כי הוא מעניק לחברת כרטיסי האשראי מקס רישיון ביטוח. בכך, הוא מאפשר לחברות כרטיסי האשראי להיכנס לתחום של הפצת מוצרי ביטוח - בניגוד לדרישת לשכת סוכני הביטוח. סוכנות הביטוח תתמקד בענפי הביטוח הכללי וביטוחי הנסיעות לחו"ל.

ברקת חתם על הרישיון לאחר הליך בדיקה ארוך, ולאחר התייעצות עם רשות התחרות, שטענה כי כניסת חברת כרטיסי האשראי תועיל למבנה התחרות בענף הביטוח, לרבות בתחום ההפצה.

רון פאינרו, מנכ"ל מקסצילום: תומר אפלבאום

הצוות בחן בשנה האחרונה את בקשת הרישיון, תוך בדיקה ואתגור של התוכנית העסקית שהוגשה לרשות וכדי לוודא שכניסת החברה לשוק הביטוח תגביר את התחרות, ותעניק ערך מוסף לציבור המבוטחים.

רשות שוק ההון הקפידה על יצירת מתווה שיאפשר את פעילות החברה תוך קביעת איזונים ראויים לגבי השימוש במידע והגברת האובייקטיביות של סוכנות הביטוח. כך למשל, סוכנות הביטוח תעבור לעבוד במודל של סוכן אובייקטיבי באופן מדורג, כך שתקבל עמלה אחידה לאותו מוצר ביטוח ותעבוד עם מספר רב של חברות ביטוח.

בשלב הפעילות הראשון, סוכנות הביטוח לא תוכל לשווק מוצרים בתחום חיסכון ארוך טווח וביטוחי בריאות (למעט ביטוח נסיעות לחו"ל). בנוסף, עד לתחילת פעילותה במודל של סוכן אובייקטיבי, הסוכנות לא תוכל להשתמש במידע הקיים בחברת מקס פיננסים, למעט פרטי לקוח.

הממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת, אמר: "אחרי תקופה ארוכה סיימנו תהליך מקיף, ונתנו היום אישור לכניסתה לראשונה של חברת כרטיסי אשראי לענף התיווך בביטוח. אנו מאמינים שיש למהלך הזה יכולת לקדם תחרות אמיתית לטובת ציבור המבוטחים.

"כניסתן של חברות כרטיסי האשראי תוביל להערכתנו להגברת התחרות בענף הביטוח, לקידום החדשנות ולשיפור בשירות הניתן למבוטחים. יצרנו תנאים שיאפשרו כניסה מדורגת ומידתית תוך זהירות ראויה. בפרט, בטווח הארוך בו יפעלו סוכנויות הביטוח על פי מודל הסוכן האובייקטיבי שיהיה מחויב אך ורק ללקוחות ולא לחברות ביטוח המשלמות עמלה גבוהה יותר".

ליאור רוזנפלד נשיא לשכת סוכני הביטוח: "ההחלטה לא הפתיעה, ברקת היה ממוקד מטרה וכפי שרשם מעל כותרות העיתונים קיבל החלטתו מזמן, השימוע ושאר התהליכים שנעשו מטעם הרשות היו רק למרעית עין, הציבור ייפגע באופן חד משמעי וזאת אמרו לו גם מובילי הדעה בישראל וגם נבחרי הציבור. עודף הסמכויות המצויות בידי ממונה צריכים להדאיג כל אזרח. לכן אנחנו לא נעצור כאן ונעבור לשלבים הבאים של המאבק.

"בשעה 11.00 הבוקר אכנס את צוות הפעולה שלנו לבחון ולהחליט על המשך הצעדים, נפעל בכל המישורים והכלים העומדים לרשותנו, עוד רחוקה המילה האחרונה בנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker