אנרג'יאן: התחדשו העבודות על אסדת כריש; תצא לישראל בתוך עשרה חודשים

אנרג'יאן צופה כי המאגר יחל בהפקה באוגוסט 2021 ■ לחברה הסכמים חתומים למכירת גז בכ-5.6 מיליארד מ"ק בשנה ■ העתודות במאגרי כריש, תנין וכריש צפון מסתכמות ב-96 מיליארד מ"ק

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אסדת קידוח של אנרג'יאן
אסדת קידוח של אנרג'יאןצילום: חברת אנרג'יאן

חברת האנרגיה היוונית אנרג'יאן דיווחה הבוקר (ב') כי בשבוע שעבר התחדשו העבודות על אסדת ההפקה (FPSO) של מאגר כריש במספנת אדמיראל יארד בסינגפור. זאת, לאחר שהמספנות הושבתו לכמה השבועות בעקבות התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה במדינה. אנרג'יאן מסרה כי המספנות צפויות לחזור לעבודה מלאה במהלך החודש.

אנרגי'אן העריכה כי העבודות על האסדה צפויות להימשך עשרה חודשים. לאחר מכן, האסדה תושט לישראל ותמוקם מעל פי הבאר – פעולות שאמורות להימשך כארבעה חודשים נוספים. כלומר, אנרג'יאן צופה כי המאגר יתחיל בהפקה באוגוסט 2021. אנרגי'אן ציינה כי העבודות על צינורות האספקה והחיבור לתשתית ההולכה בישראל כבר התחילו וצפויות להסתיים בסוף יוני.

נכון לסוף 2019, הושלמו 72% מפרויקט כריש. לאנרג'יאן הסכמים חתומים למכירת גז בהיקף של כ-5.6 מיליארד מ"ק (BCM) בשנה, מתוכם 0.6 BCM שנחתמו כחוזים מותנים נהפכו באחרונה מחייבים לאחר הכללת כריש צפון כחלק מהרזרבות המוכחות במאגר.

עתודות הגז המוכחות והצפויות (2P) במאגרי כריש תנין מוערכות ב-62 מיליארד מ"ק (BCM), לצד 31.8 מיליון חביות קונדנסט (חומר גם להפקת נפט) או נפט קל - כך לפי האומדן הטוב ביותר (Best Estimate). תגלית כריש צפון כוללת 34 מיליארד מ"ק (BCM) של גז ו-34 מיליון חביות קונדנסט או נפט קל (נוזלים). כלומר, כלל העתודות במאגר הן 96 BCM של גז - בערך שליש מהכמות במאגר תמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker