דוראל אנרגיה הורידה את מחיר ההנפקה וגייסה 126 מיליון שקל

הנפקת המניות הראשונה מאז משבר הקורונה בוצעה לפי שווי חברה של 575 מיליון שקל לפני הגיוס ■ תמורת ההנפקה תסייע לחברה לממן תוכנית התרחבות מהירה בשוק האנרגיה המתחדשת בישראל ובארה"ב

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פאנלים סולאריים של דוראל. החברה נהנית ממלאי קרקעות וגגות של מבנים בקיבוצים
יורם גביזון

חברת דוראל אנרגיה מתחדשת, שבשליטת דורי דוידוביץ' ואלון קסל, השלימה הנפקת מניות ראשונה של חברה מאז פרוץ משבר הקורונה. החברה, שמתמחה בהקמת פרויקטים של אנרגיה פוטו-וולטאית ואנרגיית רוח בעיקר על קרקעות שבבעלות קיבוצים, גייסה 126 מיליון שקל בהנפקה למשקיעים מוסדיים במכרז לא אחיד.

דוראל הנפיקה 23 מיליון מניות במחיר של 5.43 שקלים למניה. מחיר ההנפקה הופחת ב-12% בהשוואה למחיר המתוכנן של ההנפקה ומשקף שווי חברה של 575 מיליון שקל לפני הגיוס ו-701 מיליון שקל אחריו.

בעקבות ההנפקה, תרד אחזקתם של דוידוביץ' וקסל בדוראל אנרגיה מתחדשת ל-26.1% כל אחד, והציבור יחזיק ב-23% ממניות החברה. בעלי מניות אחרים בחברה כוללים את אוצר התיישבות היהודים, שתחזיק ב-10.47% מהחברה, קיבוץ יטבתה, שיחזיק ב-6.89%, ארז לבנון (6.13%) וקיבוץ יקום שיחזיק ב-1.33% מהחברה.

"אנחנו מרוצים מהבעת האמון שלה זכתה החברה", אמר דוידוביץ' לאחר השלמת הגיוס. "הגופים הגדולים והמובילים בשוק ההון נתנו את אמונם בדוראל, ביכולות המקצועיות של אנשיה ובתכניות ההתרחבות שלה. הקבוצה יוזמת, צומחת ואיתנה וכעת נמשיך לפעול ליישום אסטרטגיית הצמיחה שלנו ולהשיא ערך למשקיעים".

דוראל הפעילה 315 מערכות פוטו־וולטאיות בסוף 2019. הספקן של מערכות אלה הוא 70 מגה־ואט, ושיעור האחזקה המשוקלל של דוראל בהן הוא 48%. המערכות מניבות הכנסות של 58 מיליון שקל לשנת פעילות, ורווח תפעולי תזרימי (EBITDA) של 54 מיליון שקל.

דוראל יוזמת בישראל הקמת פרויקטים פוטו־וולטאיים קרקעיים בהספק של 310 מגה־ואט, שחלקה בהם הוא 63%; ופרויקטים על גגות ומאגרים, שהספקם הוא 90 מגה־ואט, שחלקה בהם הוא 32%. הפרויקט המהותי ביותר שלה הוא הדרי שאן בעמק המעיינות שליד בית שאן, שהספקו הוא 200 מגה־ואט, וחלקה בו הוא 32%.

עלותו הצפויה של הפרויקט היא 537 מיליון שקל. הפרויקט נמצא לקראת אישור של קבינט הדיור, והחברה מעריכה שהסגירה הפיננסית שלו תהיה ב–2021. הפרויקט אמור להניב הכנסה שנתית של 56 מיליון שקל על בסיס תעריף של 14.4 אגורות לקוט"ש. 

הפוטנציאל המשמעותי של פיתוח עסקי שיש באמתחתה של דוראל הוא בארה"ב, שבה החברה הבת גלובל אנרג'י (50%), שהוקמה ב–2019, יוזמת חוות רוח בפנסילבניה, שהספקה הוא 150–200 מגה־ואט; שדה פוטו־וולטאי ענקי באינדיאנה שהספקו הוא 1 גיגה־ואט; ועוד שניים קטנים יותר — בפנסילבניה (200 מגה־ואט) ובדלאוור (110 מגה־ואט).

הפרויקטים בארה"ב, שאמורים להיות מוכנים להקמה ב–2021–2022, יוקמו בהשקעה של 2 מיליארד דולר.

דוראל חברה בארה"ב ליוצאיה של חברת Invenergy האמריקאית, שהיא שותפתה השווה גם בפרויקט הדגל בישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker