קרן פנינסולה משקיעה באנרגיה סולארית: העניקה הלוואה של 21 מיליון שקל לאקופיה

אקופיה פיתחה מערכת רובוטית המאפשרת ייצור חשמל גם באזורים שחשופים לסופות חול ואבק ■ המערכת מותקנת במתקנים המייצרים כ-2,400 מגה-ואט ברחבי העולם, ובעלת צבר הזמנות של יותר מ-17 אלף מגה-ואט בהודו, אמריקה הלטינית ואירופה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי פז, שותף מנהל בקרן פנינסולה
אורי פז, שותף מנהל בקרן פנינסולהצילום: תומר אפלבאום

קרן פנינסולה לצמיחה נכנסת לתחום האנרגיה הסולארית: הקרן העניקה הלוואה של 21.2 מיליון שקל לחברת אקופיה, העוסקת בתחום האוטומציה לאתרים סולאריים. ההלוואה היא לחמש שנים.

אקופיה, שנוסדה בישראל ב-2013, פיתחה מערכות רובוטיות שמאפשרות ייצור אופטימלי של חשמל באזורים מאובקים שבהם הפאנלים הסולאריים חשופים ופגיעים לסופות חול ואבק, וזאת ללא כל שימוש במים או בחשמל. המערכת של אקופיה מותקנת במתקנים המייצרים כ-2,400 מגה-ואט ברחבי העולם ובעלת צבר הזמנות של יותר מ-17 אלף מגה-ואט בהודו, אמריקה הלטינית ואירופה.

קרן פנינסולה לצמיחה היא אחת משתי קרנות שיזם משרד הכלכלה לתמיכה בעסקים קטנים ובינוניים. הקרן, שהקמתה הושלמה בסוף הרבעון הראשון של 2016, מתמקדת בעסקים בינוניים עם מחזור של 130-10 מיליון שקל בשנה. מבנה ההשקעות של הקרן הוא "היברידי" - הלוואה עם מאפיינים הוניים. התשואה מההלוואות של הקרן מבוססת על הריביות שבהן מונפק האשראי לעסקים, וכן על בסיס מרכיב ההשתתפות ברווחים של בעל העסק ("קיקר").

התקנת פאנלים סולאריים
התקנת פאנלים סולארייםצילום: רמי שלוש

הקרן - שמנוהלת על ידי אורי פז, צבי זיו וחברת פנינסולה - גייסה כ-450 מיליון שקל. המשקיעים בקרן כוללים את בית ההשקעות מיטב דש, אלטשולר שחם, איילון ביטוח, קופות הגמל של האחים והאחיות, האוניברסיטאות בן-גוריון והעברית, וכן את משקיע העוגן - מדינת ישראל.

ערן מלר, המנכ"ל והמייסד של אקופיה, ציין כי ההשקעה של פנינסולה תאפשר לחברה להתפרש לשווקים חדשים, כמו גם להמשיך להשקיע בפיתוחים טכנולוגיים. "אנחנו מתכוונים להמשיך לצמוח בקצב מהיר כדי לעמוד בביקושים הגדולים המגיעים מכל רחבי העולם, ולשמר את המעמד שלנו בחזית הטכנולוגית בעולם האנרגיה הסולארית".

מיכה אבני, שותף-מנהל בקרן פנינסולה, אמר: "על רקע התקופה המורכבת שבה אנו נמצאים, העולם כולו מבין שהצורך באנרגיות חלופיות מתעצם והולך, הן בשל אחריותנו לשמירה על הסביבה והן בשל היתרונות הכלכליים. אקופיה היא חברה יוצאת דופן שפיתחה מודל ייחודי המבוסס על טכנולוגיה חדשנית, ואנו גאים לקחת חלק בתהליך הצמיחה האדיר שהיא עוברת".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום