חוזה אסטרטגי לאלקטרה: תנהל את המערכות האלקטרו-מכאניות של רפאל בכ-650 מיליון שקל

זהו פרויקט Facility Management גדול, שנחתם למשך שנתיים עם אופציות להארכה של עד שש שנים נוספות, ובמסגרתו תעסיק אלקטרה כ-300 עובדים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרהצילום: זיו קורן
ערן אזרן

קבוצת אלקטרה, הנמנית על קבוצת אלקו שבשליטת משפחת זלקינד, הודיעה היום (ה') על זכייתה בהסכם אסטרטגי שתבצע עבור חברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות. מדובר בחוזה Facility Management (ניהול אחזקה ושירות מתכלל) של כלל מתקני רפאל בישראל למשך תקופה של שנתיים עם אופציות להארכה של עד שש שנים נוספות, ובסך כ-650 מיליון שקל. מניית אלקטרה עולה 2.7%.

הפרויקט, שיבוצע על ידי החברה-הבת אלקטרה FM, יכלול ניהול כלל המערכות האלקטרו-מכאניות והשירותים של מתקני רפאל - לרבות אחזקה, מיזוג אוויר, חשמל, מערכות בקרה ומבנה, ניקיון, הדברה וגינון. זאת, בניהול מרכזי שיופקד בידי חברה ייעודית שתוקם עבור הפרויקט, אשר תעסיק כ-300 עובדים. הפרויקט, הנחשב לאחד מפרויקטי ה-Facility Management הגדולים ביותר שהוקמו עד היום בישראל, נדרש לרמת אחזקה וזמינות האופייניים לחברות טכנולוגיה ביטחוניות.

קבוצת אלקטרה, בניהולו של איתמר דויטשר, נחשבת לאחת הקבוצות הקבלניות הגדולות בישראל. הקבוצה פועלת כיום, באמצעות החברות הבנות שבבעלותה, בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות ואחזקה; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום, ומגזר הזכיינות.

בחודש שעבר פירסמה החברה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020. הכנסות הקבוצה ברבעון עלו בכ-13.8% לכ-1.88 מיליארד שקל, והרווח הנקי הרבעוני הסתכם בכ-40.5 מיליון שקל. צבר העבודות של אלקטרה, נכון לסוף מארס, הסתכם בכ-14.5 מיליארד שקל.

סמנכ"ל התפעול ברפאל, יואב וקסלר, אמר, "חברת אלקטרה זכתה בחוזה לאחר תהליך מכרזי, ועמדה בהצלחה בכל הקריטריונים. חוזה האחזקה האחוד שנחתם, הוא מהגדולים והמתקדמים במשק, בבסיסו פלטפורמה תפעולית שממצבת את אחזקת התשתית ברפאל ברמה מתקדמת. רפאל רואה בספקיה שותפים מלאים להצלחתה, ואנו מצפים לתחילת העבודה המשותפת עם אלקטרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker