אודיוקודס שווה כבר 1.1 מיליארד דולר - ומכה בברזל החם: תגייס 100 מיליון דולר בהנפקת מניות

מניית החברה, שמפתחת ומספקת פתרונות תקשורת קולית מבוססי אינטרנט, עלתה ב-48% מתחילת השנה, ושוויה יותר ממיליארד דולר ■ בסך הכול גייסה אודיוקודס עד כה 204 מיליון דולר ב-3 הנפקות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שבתאי אדלרסברג, מייסד ומנכ"ל אודיוקודס
שבתאי אדלרסברג, מייסד ומנכ"ל אודיוקודסצילום: תמר מצפי

חברת אודיוקודס תנצל עלייה של 48% מתחילת השנה, שהביאה אותה לשווי שיא ב-20 שנה האחרונות של 1.1 מיליארד דולר, לגיוס הון. אודיוקודס, שמנוהלת ונשלטת על ידי המנכ"ל שבתאי אדלרסברג, תגייס 99 מיליון דולר בהנפקת מניות. החברה תגייס 2.6 מיליון מניות ששווי השוק הנוכחי שלהן הוא 99 מיליון דולר.

אודיוקודס מייעדת את תמורת הגיוס למימון ההון החוזר ולרכישות עתידיות אפשריות. אודיוקודס נתנה לחתמי ההנפקה - בנק אוף אמריקה וסיטי - אופציה לרכוש עוד 390 אלף מניות, כלומר 15% מהיקפה של ההנפקה, במחיר ההנפקה לציבור. אודיוקודס גייסה הון בפעם האחרונה ב-2014, אז הנפיקה 4 מיליון מניות במחיר של 8 דולר למניה. בסך הכול גייסה החברה עד כה 204 מיליון דולר ב-3 הנפקות.

אודיוקודס מפתחת ומספקת פתרונות תקשורת קולית מבוססי אינטרנט, שערי גישה לרשתות תקשורת ופתרונות עיבוד מדיה לסביבת עבודה דיגיטלית. היא נהנית בשנה האחרונה מהאצת המגמה של מעבר לעבודה מהבית ושיתוף פעולה דיגיטלי. אודיוקודס היא ספקית פונקציות הווידאו והאודיו לתוכנת Teams של ענקית התוכנה מיקרוסופט. מספר המשתמשים בתוכנה גדל מ-13 מיליון ביולי 2019 ל-20 מיליון בנובמבר 2019, וקפץ ל-44 מיליון משתמשים במארס השנה. צמיחה זו הגדילה את הכנסותיה של אודיוקודס משירותים הקשורים לתוכנת Teams ב-80% ברבעון החולף בהשוואה למקביל לו ב-2019.

עם פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2020 העריך אדלרסברג שמגמת הצמיחה החזקה תימשך בשל העלייה הדרמטית בשימוש בתוכנת Teams עקב המעבר לעבודה מהבית, וכן משום שפונקציית התקשורת הקולית מותקנת כיום ב-5%-10% בלבד מבין משתמשי התוכנה.

עם פרסום התוצאות הכספיות דיווחה אודיוקודס על הסכם לשיתוף פעולה עם גוגל, שבמסגרתו תספק לשירות הבוטים הטלפוני של גוגל Dialogflow את הפונקציה של מענה קולי. אודיוקודס סיימה את הרבעון הראשון של 2020 ברווח של 5.3 מיליון דולר, גידול של 73% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019. הכנסותיה גדלו ב-12% ברבעון הראשון של 2020 לעומת הרבעון המקביל לו ב-2019, והן הסתכמו ב-52 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker