רבעוני הקורונה של חברות הביטוח: בדרך לסגירת חצי שנה עם רווחיות אפסית

חברות הביטוח רשמו הפסדים כבדים ברבעון הראשון של 2020 — וגם שיפור ברבעון השני יחזיר אותן רק לנקודת האפס ■ המצב מחדד את החשיפה שלהן לכל תנודה בשוק ההון ■ לא רק הקורונה פגעה בתוצאות החברות — גם עמלות מכבידות לסוכנים והחורף הקשה שהיה נגסו להן בקופה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מטבעות שקלים
צילום: בלומברג

חברות הביטוח היו אמורות לפרסם את הדו"חות לרבעון הראשון של השנה עד סוף מאי, אך הן קיבלו הארכה של חודש. שלוש מתוך שש החברות הגדולות — מגדל,ביטוח ישיר והפניקס — פירסמו את דו"חותיהן; ואילו הראל, מנורה מבטחים וכלל החליטו לדחות. מצבו הפיננסי של ענף הביטוח בעידן הקורונה אינו טוב, מה שמסביר ירידות של 23%–49% במניות החברות מתחילת השנה.

הירידות החדות בבורסות חידדו את החשיפה הגדולה שיש לחברות הביטוח לשוק ההון ולהשפעה הרבה שלו על רווחיות החברות. זאת הסיבה העיקרית לכך שמגדל רשמה הפסד של 563 מיליון שקל ברבעון הראשון, לעומת רווח של 543 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד; ביטוח ישיר רשמה הפסד של 9 מיליון שקל, לעומת רווח של 51 מיליון שקל ברבעון המקביל; והפניקס הפסידה 577 מיליון שקל לעומת רווח של 382 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מבחינת חברות הביטוח, בתקופה של ריבית אפסית, שוק ההון הוא המקום שבו שומרות החברות את יתרות המזומנים האדירות שמשמשות עבורן כריות ביטחון על מנת לעמוד בהתחייבויות למבוטחים. מאחר שאלו סכומי עתק, כל תנודה למעלה או למטה מייצרת להן רווחיות אדירה לצד הפסדים גדולים. תנודה למטה יכולה למחוק את כל הרווחיות מענפי הביטוח המסורתיים. עיקר התלות של חברות הביטוח בשוק ההון מקורה בחיסכון ארוך הטווח שמושקע כולו בבורסה ובמכשירים פיננסיים. בתחום זה חברות הביטוח מנהלות קרוב לטריליון שקל בנכסים. דמי הניהול שהן גובות תלויים בביצועים בשוק ההון, כך שכשהשוק יורד ההכנסות מדמי הניהול מתאפסות.

כל שלוש החברות ציינו כי מבחינה זו הפסדי הרבעון הראשון כבר קוזזו רובם ברבעון השני לנוכח העליות בבורסה באפריל ומאי. כך עשויות למצוא את עצמן חברות הביטוח בתום חצי שנה עם רווחיות אפסית. חלק מחברות הביטוח שפירסמו את דו"חותיהן כללו בהפסדים שלהן חלק מירידת שווי נכסים לא סחירים שבבעלותן. אחרות העדיפו לא לשנות את תמחור הנכסים הלא סחירים עד שיבחנו כיצד הם יושפעו מהמצב הכלכלי במשק.

מנכ"ל הפניקס, אייל בן סימוןצילום: פאביאן קולדורף

הסערות שנשכחו

גם תחום הביטוח הכללי לא היטיב עם חברות הביטוח. מזג האוויר הסוער בתחילת השנה גבה מחיר הן בחיי אדם והן ברכוש שניזוק, בעיקר כלי רכב ומבנים. בשל כך הציגה הפניקס ברבעון הראשון הפסד במגזר פעילות ביטוח כללי של 223 מיליון שקל, לעומת רווח של 146 מיליון שקל ברבעון המקביל. מגדל סיכמה את הרבעון הראשון בתחום הביטוח הכללי עם הפסד של 120 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 108 מיליון שקל. ביטוח ישיר סיכמה את הרווחיות בתחום הביטוח הכללי עם הפסד של 10.4 מיליון שקל, לעומת רווח של 53 מיליון שקל. בכיר בענף אמר כי "יש ירידת מחירים של 10% בממוצע בביטוח הרכב, בעיקר בביטוח המקיף. זה משפיע לא רק על חברות הביטוח אלא גם על הסוכנים שיקבלו פחות עמלות".

מנכ"ל מגדל, רן עוזצילום: מוטי מילרוד

לפי הערכות גם הרבעון השני לא צפוי להיטיב עם תחום הביטוח הכללי: איגוד שמאי הרכב דיווח על ירידה דרמטית של 80% בתאונות הדרכים בימי הסגר, הפריצות לבתים בתקופה זו כמעט נעלמו, והשהות בבית איפשרה להגיב באופן מיידי לנזקי צנרת — ובכך לצמצם את הנזק שהם מסבים לנזק מינימלי. בנוסף, הוגשה באחרונה תביעה ייצוגית נגד חברות הביטוח מכיוון שהן גבו מחיר גבוה מדי על ביטוחי רכב. התובעים טוענים כי "הקורונה היא אירוע קיצוני שיצר רווח גדול ולא מתוכנן. יש לבצע התאמה לפרמיה כדי שתתאים לשינוי הסיכון". התובעים דורשים פיצוי של 700 מיליון שקל.

העדפה לפעילות ביטוח ישיר

מנכ"ל ביטוח ישיר, קובי הברצילום: כפיר סיון

אחת המשקולות הכבדות בהוצאות של חברות הביטוח, מלבד של ביטוח ישיר, הן העמלות לסוכני הביטוח — שהסתכמו בשנה שעברה ב–9.3 מיליארד שקל. זאת הסיבה שבאחרונה חברות הביטוח החלו לפתח בקצב מואץ את הקשר הישיר עם המבוטחים. התחום הצומח בפניקס הוא "סמארט" — ביטוח רכב שנרכש באופן ישיר. המכירות בתחום זה צמחו בקצב דו־ספרתי ברבעון. מגדל, שסגרה את פעילות הביטוח הישיר (מגדל ישיר), נמצאת בפיגור מול המתחרות, שרק מחזקות את פעילות הביטוח הישיר. משבר הקורונה זירז את המעבר של תחומים רבים לעולם הדיגיטלי והישיר, וכך תפקיד סוכן הביטוח הולך ונעלם בתחומים אלו של ביטוח אלמנטרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker