המיליונרים החדשים של טדי שגיא: מנהלי KAPE מימשו אופציות ב-60 מיליון שקל

שגיא, בעל השליטה, רכש את המניות והגדיל את חלקו בחברה ■ מניית החברה עלתה בארבע השנים האחרונות במאות אחוזים, מ-24 לכ-200 פני ■ בקבוצת שגיא מעוניינים לשריין את מחויבות המנהלים לחברה בשנים הקרובות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
טדי שגיא
טדי שגיאצילום: אנדי פרדייס

מנהליה של חברת KAPE, בשליטתו של המיליארדר טדי שגיא, מממשים מחצית מהאופציות למניות שהועמדו לרשותם בתקופת היכנסם לחברה. המהלים - המנכ"ל עידו ארליכמן, סמנכ"ל הכספים מורן לאופר, סמנכ"ל התפעול דניאל שגיא ומנהלים נוספים - מכרו את המניות תמורת 13.3 מיליון ליש"ט (כ-60 מיליון שקל) לשגיא, בעסקה מחוץ לבורסה.

KAPE מתמחה בהצפנה של מידע דיגיטלי ופתרונות לגלישה אנונימית. החברה מנוהלת ממשרדי החברה בלונדון ונסחרת בבורסה בלונדון. החברה פעילה ב-160 מדינות ומעסיקה כ-350 עובדים באנגליה ובארצות הברית, בן היתר, תחת המותג Private Internet Access (PIA).

KAPE הונפקה בסוף 2014 בבורסת לונדון ב-103 פני למניה. לאחר משבר עסקי וכשמחיר המניה עמד על 24.5 פני בלבד - באמצע 2016 - מינה טדי שגיא הנהלה חדשה, בראשותו של ארליכמן, על מנת לבצע שינוי אסטרטגי בפעילותה. החברה שינתה את המיקוד בפיתוח תוכנה שתאפשר לארגונים וצרכנים ברחבי העולם לשלוט ולהגן על המידע הדיגיטלי שלהם, כל זה במודל הכנסות מתוכנה כשירות (SaaS).

המהלכים של המנהלים הצעירים הניבו פירות: תוך ארבע שנים שווי השוק של החברה זינק ועומד כיום על כ-400 מיליון דולר, לעומת 40 מיליון דולר טרם שינוי האסטרטגיה. מחיר המניה זינק כמעט פי עשרה (מ-24 פני במחצית 2016 לכ-200 פני, מחיר העסקה היום).

במסגרת העסקה בין צוות הניהול לשגיא, רכש שגיא מחצית מהאופציות שאוחזים המנהלים: כ-6.6 מיליון מניות בחברה תמורת 13.3 מיליון ליש"ט והגדיל את החזקתו בחברה ל-67.7% מהון המניות המונפק כיום של החברה. מבחינתם של המנכ"ל ארליכמן ושאר המנהלים, מדובר במימוש האופציות הראשון מאז נכנסו לתפקידם.

בסביבתו של שגיא מסבירים את רכישת המניות משני מניעים. הראשון, הבעת אמון בעתיד החברה, ובפוטנציאל שהיא מגלמת. השני, שגיא מעוניין שצוות הניהול ימשיך להוביל את החברה בשנים הקרובות ויפעל להמשך קידומה. המנהלים ימשיכו להחזיק כמות דומה של אופציות, כך שהאינטרס שלהם יהיה להמשיך ולפעול למען קידומה של החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker