פוסט קורונה: מריוס נכט פורש מצ'ק פוינט כדי להתמקד בתחום הבריאות

לא בנקים ולא סייבר: מריוס נכט, ממייסדי צ'ק פוינט פורש מראשות הדירקטוריון, לאחר שכיהן כיו"ר מאז 2015. את מקומו של נכט בצ'ק פוינט יתפוס סגנו - ג'רי אונגר. לפני שבועיים הודיע נכט על פרישתו ממיזם הבנק הדיגיטלי העצמאי שיזם

רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מריוס נכט
רותי לוי

מריוס נכט, ממייסדי צ'ק פוינט ומי ששימש יו"ר הדירקטוריון שלה מאז 2015 ביקש שלא להעמיד את עצמו לבחירה מחודשת באסיפת בעלי המניות הקרובה – כך עולה מהודעה ששיגרה החברה למשקיעים בתום יום המסחר בארה"ב. 

ההודעה הנוכחית היא על רקע החלטתו של נכט לרכז את עיקר מרצו וזמנו בפרויקטים בתחום הבריאות והביומד. במארס האחרון הוא השלים את גיוס הקרן השנייה של אמון (aMoon) שהקים ב-2016 יחד עם ד"ר יאיר שינדל ומשקיעה בסטארט-אפים בתחום הבריאות. אמון מנהלת נכסים של 860 מיליון דולר בשתי קרנות, את הקרן הראשונה בסך 200 מיליון דולר נכט הקים מהונו הפרטי. 

לפני שבועיים הודיע נכט כי הוא פורש מאחד מפרויקטי הדגל שבו התעסק בשנים האחרונות – הקמת הבנק הדיגיטלי העצמאי הראשון בישראל. נכט פעל נמרצות מול בנק ישראל ומשרד האוצר, ובספטמבר האחרון קיבל המיזם רישיון בנקאי - לראשונה בישראל זה 40 שנה. הוא התחייב להשקיע בבנק הדיגיטלי 30 מיליון דולר, והעביר את התחייבותו לשותפו במיזם, פרופ' אמנון שעשוע, שהצטרף רק לפני תשעה חודשים.

גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינטצילום: אייל טואג

את מקומו של נכט בצ'ק פוינט יתפוס סגנו - ג'רי אונגרמן. אונגרמן משמש כסגן יו"ר מאז 2005. בין 2005-2001 הוא שימש כנשיא צ'ק פוינט ולפני כן כסגן נשיא בכיר. לפני הצטרפותו לצ'ק פוינט מילא שורת תפקידים ניהול בכירים בהיטאצ'י. 

מנכט נמסר בהודעת החברה: "27 שנים לאחר שהייתי שותף להקמת צ'ק פוינט, אני מסיים את תפקידי כיו"ר הדירקטוריון עם גאווה גדולה וביטחון רב בחברה ובתרומתה הקריטית לשותפיה וללקוחותיה ברחבי העולם. העולם ממשיך להיות יותר מחובר ותלוי בפלטפורמות דיגיטליות, והצורך בהגנת סייבר מקיפה וראויה לאמון - חשוב מאי פעם".

גיל שויד, מנכ"ל צ'ק פוינט מסר: "מאז הקמת צ'ק פוינט ב-1993, מריוס היה לאחד מהאבות המייסדים של תעשיית ההיי-טק הישראלית. אני בטוח שהוא ישיג את אותה רמת הצלחה גם ביוזמות החדשות שלו בתחום הבריאות. לדירקטוריון החברה תפקיד מכריע בהצלחה הגלובלית שלנו ואנו בטוחים שהוא ימשיך בכך גם תחת הובלתו של ג'רי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker