יורם גביזון

אל על חתמה היום (ד') על הסכם למכירת אחזקותיה (25%) בחברת ממן לחברת תעבורה, שבשליטת משפחת ליבנת, ולחברת אלייד תמורת 15.4 מיליון דולר. העסקה היא חלק מניסיונה של אל על לשפר את נזילותה כדי להתמודד עם משבר הקורונה, כולל הצורך לפרוע את התחייבויותיה לבנקים ולחברות החכרת מטוסים ולספקים אחרים, כמו רשות שדות התעופה, לה חבה אל על 60 מיליון שקל.

ההסכם נחתם לאחר שאל על מימשה אופציה שהיתה לה לרכוש עוד 10% ממניות ממן. אל על תרשום הפסד הון לפני מס של 1.3 מיליון דולר מהעסקה, לאחר ניכוי השפעת שערוך האופציה ליום המכירה - אולם חשיבות העסקה היא בשיפור קטן של מצב הנזילות של חברת התעופה.

ממן עוסקת בהפעלת מסופי מטען, הגדול שבהם בנתב"ג; בהפעלת חברת הלוגיסטיקה לוגיסטיקר שמשרתת את המגזר העסקי; בשירותים לוגיסטיים בצ'כיה, רומניה ובולגריה; במתן שירותי קרקע לחברות תעופה באמצעות לאופר תעופה וברת טל לימוזין; ובחברות ממן תשתיות דימונה ומ.ת.ר, שעוסקות בתחזוקה ובשיפוץ של קרונות רכבת, בין השאר עבור חברת כיל.

ממן נסחרה בשווי של 215 מיליון שקל (61 מיליון דולר) כך שהעסקה עם אל על בוצעה במחיר השוק של המניות. אל על העניקה לממן זכות להאריך בשנתיים נוספות, כלומר עד לסוף 2024, את הסכם המסגרת הקיים בין החברה לממן, שלפיו, בין היתר, מספקת ממן לחברה שירותי מסוף, לרבות שירותי ניטול, שינוע ואחסון מטענים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker