"חוף מבטחים": חברת החשמל גייסה מיליארד שקל בריביות של 0.9%-0.75%

במכרז המוסדי שנערך אתמול נרשמו ביקושים של 2.2 מיליארד שקל ■ החברה ביצעה הרחבה של סדרות אג"ח 30 ו-31 ■ שלב המכרז הציבורי יתקיים ביום שלישי

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תחנת הכוח של חברת החשמל בחדרה
תחנת הכוח של חברת החשמל בחדרהצילום: מוטי מילרוד

חברת החשמל השלימה את שלב המכרז המוסדי בהנפקת אג"ח – הרחבה של סדרות אג"ח 30 ו-31. במכרז נרשמו ביקושים בסך של 2.2 מיליארד שקל, מהם גייסה החברה כמיליארד שקל. המכרז הציבורי יתקיים ביום שלישי.

בסדרה 30, שהיא שקלית (אינה צמודה למדד) למשך חיים ממוצע של 3.7 שנים, גייסה החברה 143 מיליון שקל. האג"ח נסחרות בתשואה לפדיון של 0.89%, מרווח של 0.59% מעל אג"ח ממשלתיות.

בסדרה 31, שהיא צמודה למדד במשך חיים ממוצע של 9.5 שנים, גויסו 857 מיליון שקל, בתשואה לפדיון של 0.75%, ובמרווח של 1.27% מעל אג"ח ממשלתיות דומות. אגרות החוב דורגו ברמה של AA פלוס ממעלות S&P באופק "יציב" ודירוג -Aa2 באופק "חיובי" ממידרוג.

חח"י סיימה את הרבעון הראשון של 2020 ברווח מתואם (בניכוי אירועים חד פעמיים) של 300 מיליון שקל, לעומת רווח של 200 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019. הרווח הנקי, כולל הכנסות חד פעמיות של 900 מיליון שקל נטו, הסתכם הרווח ב-1.2 מיליארד שקל. הכנסות החברה הסתכמו ב-6.3 מיליארד שקל, לעומת 6 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד - גידול של 5% שנבע מתקבול חריג וחד פעמי של 740 מיליון שקל מחברת מזרח ירושלים בגין חובות העבר.

אבי דויטשמן, סמנכ"ל הכספים בחברת החשמל: "במהלך משבר הקורונה איגרות החוב של חברת החשמל הפגינו חוסן, שמרו על ערכן והיוו 'נמל מבטחים' בים סוער. שימור הקשר השוטף עם המשקיעים יצר תשתית של יחסי שקיפות ואמון המהווים בסיס איתן למהלכים הפיננסיים של חברת החשמל ובראשם ניהול החוב".

מפיצי ההנפקה הינם דיסקונט חיתום ופועלים אי.בי.אי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker