מניית קנביט מזנקת: צופה שתהנה מהכנסות בהיקף 100 מיליון שקל

קנביט סגרה את 2019 ללא הכנסות, תיקון עולם הפסידה 48 מיליון שקל ב-2019 ■ המניה מזנקת בכ-8% לאחר שהחברה הודיעה כי היא צופה שההסכם עם חברת Fette Pharma Gmabh יניב לה הכנסות נאות, אם יתקבלו כל האישורים הרגולטוריים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ברק רוזן ואסף טוכמאייר
ברק רוזן ואסף טוכמאיירצילום: חן גלילי

מניית חברת הקנאביס קנביט-תיקון עולם, הנשלטת על ידי ברק רוזן ואסף טוכמייאר, מזנקת היום בכ-8% במחזור של יותר מ-1.3 מיליון שקל. זאת לאחר הודעת החברה כי היא צופה שההסכם עם חברת Fette Pharma Gmabh יניב לה הכנסות בהיקף של יותר מ-100 מיליון שקל אם יקבל את כלל האישורים הרגולטוריים.

החברה שסיכמה את שנת 2019 עם הפסד של 10.9 מיליון שקל, הסבירה כי ביום שישי האחרון נחתם הסכם אספקה מלא בינה לבין החברה הגרמנית המפתחת ומשווקת תרופות ללא מרשם, לפיו היא תהיה המפיצה הבלעדית לתפרחות ושמני קנאביס של קנביט ברחבי גרמניה, אוסטריה ושוויץ.

מהדיווח עולה כי יש לפטה גישה ישירה לכ-20 אלף בתי מרקחת וחנויות פארמה ברחבי אירופה, ולפי ההסכם, בחמש השנים הקרובות (תקופה שיכולה להיות מוארכת אוטומטית בעוד חמש שנים), פטה תרכוש קנאביס רפואי מקנביט בכמות מינמאלית של 1.5 טונה ובקצב עולה משנה לשנה, במחיר שיעודכן כלפי מעלה לפי מנגנון מוסכם בין הצדדים. המותגים ימכרו תחת המיתוג פטה בשילוב המותג של קנביט. עוד נכתב בדיווח כי לפי תנאי הבלעדיות שהוענקו לחברה הגרמנית, קנביט תהיה רשאית לספק ממוצריה לתאגידים בינלאומיים הפועלים באותו אזור מוצרים שלא יישאו את מותג החברה.

חברות הקנאביס מחכות למוצא פיו של משרד הבריאות שדרש עוד תקנים מהממשלה בשביל לאפשר את יצוא הקנאביס שהותר על פי חוק. ב-13 במאי חתם שר הכלכלה אלי כהן על צו יצוא חופשי לאסדרת יצוא מוצרים מסוימים של קנאביס רפואי מישראל לחו"ל - צו שייכנס לתוקפו בעוד כ-20 יום. ואולם משרד הבריאות הבהיר כי הוא אינו ערוך לטפל בכמויות יצוא גדולות בגלל כוח אדם, וכי הוא מחכה לקבלת תקנים שהובטחו לו - ובינתיים יהיה מוכן לאשר רק כמויות קטנות לייצור מו"פ ותיקוף בלבד.

בדו"חות של 2019 לקנביט לא היו כל הכנסות. פעילותה של חברת תיקון עולם, אותה רכשה תמורת 120 מיליון שקל, היתה הפסדית והציגה הפסד כולל של 48.1 מיליון שקל. תיקון עולם, שפעילותה נעצרה ב-2019 על ידי משרד הבריאות והמשטרה בשל מעורבותו של בעל השליטה הקודם צחי כהן, הכניסה 15.2 מיליון שקל ב-2019, הציגה הפסד גולמי של 7.7 מיליון שקל; והפסד תפעולי של 45.9 מיליון שקל - בעיקר בשל הוצאות הנהלה וכלליות עצומות, בהיקף 23.7 מיליון שקל.  

כעת על כתפיו של המנכ"ל החדש אבינועם ספיר להראות שהוא מצליח לייעל את הפעילות של החברה הממוזגת, כמו גם לשפר את שורת ההכנסות של החברה בזמנים בהם מטופלי הקנאביס חוטפים כל סחורה שמגיעה למדפים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker