מאגר לווייתן: סגירת חירום של אסדת הפקת הגז – לפיד הבערה הופעל; נובל: "התרעת שווא"

משרד האנרגיה: "בוצעה באסדת לוויתן ESD, סגירת חירום של האסדה, והופעל הלפיד. הדלקת הלפיד הינה אמצעי בטיחות ומונעת זיהום אוויר"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
תקלה במאגר לווייתן
תקלה במאגר לווייתן

תקלה נוספת באסדת לווייתן – נוהל חירום הופעל. נובל אנרג'י, מפעילת המאגר, מסרה הערב (ש') כי בעקבות אירוע תפעולי, הופסקה הפקת הגז באסדה ובהתאם לנוהלי הבטיחות של החברה הופעלו לפידי האסדה לצורך פינוי הגז באופן בטיחותי. המשמעות היא כי מהחוף נראתה להבה.

נובל ציינה בהודעה כי עידכנה את כל הגורמים הרלוונטיים והיא פועלת לחידוש אספקת הגז בהקדם. נובל טענה כי לא צפויה השפעה סביבתית ביבשה ובחוף. מאז תחילת ההפקה נרשמו מספר תקלות באסדת לווייתן, שהביאו להפסקת זמנית של ההזרמה.

לפיד הבעירה של לווייתן כפי שנצפה לפני כשבוע

בשעה 23:00 עידכנה נובל כי "לאחר בדיקה ראשונית עולה כי האירוע נגרם בשל תקלה בגלאי גז על האסדה. לאור זאת הופעלה התרעה בגין חשד לדליפה ובוצע נוהל חרום באסדה. מדובר בהתרעת שווא. כל מערכות הבטיחות על האסדה עובדות כשורה והפקת הגז הטבעי מלווייתן צפויה להתחדש בשעות הקרובות".

ממשרד האנרגיה נמסר כי "בוצעה באסדת לוויתן ESD, סגירת חירום של האסדה, והופעל הלפיד. הדלקת הלפיד הינה אמצעי בטיחות ומונעת זיהום אוויר. כאשר יהיה מידע מפורט יותר על סיבות התקלה, נודיע על כך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker