מועדון הצרכנות 'הוט' יקים סוכנות ביטוח

הסוכנות שתנוהל על ידי רון ויסברג, לשעבר יו"ר ומנכ"ל הכשרה, תחל את דרכה בשיווק ביטוחי רכב של חברת הראל ■ המהלך קיבל אישור מקדמי של הממונה על שוק ההון וממתין לקבלת רישיון

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו בפייסבוק
מכוניות חונות בתל אביב
מכוניות חונות בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

מועדון הצרכנות הוט עתיד להקים סוכנות ביטוח, שתהיה בבעלות מלאה של המועדון, ותציע בשלב הראשון ביטוחי רכב. המהלך כבר קיבל את אישורו המקדמי של הממונה על שוק ההון, משה ברקת, וכעת ממתין להשלמת תהליך הרישוי. 

היום נחתם ההסכם בין חברת הביטוח הראל להוט, שדומה במהותו להסכמים מול סוכנויות ביטוח אחרות, במודל של תשלום עמלות בתמורה לשיווק הביטוח. הסוכנות תנוהל על ידי רון ויסברג, בעברו יו"ר ומנכ"ל חברת הכשרה לביטוח, ושרון הרן, מנכ"ל פספורטקארד לשעבר, ישמש כיועץ לענייני ביטוח.

צביקה וילנאי, מנכ"ל הוט, אמר כי ההחלטה על הקמת סוכנות ביטוח הגיעה לאחר שהם מצאו כי ההוצאה החודשית של עמיתי המועדון על ביטוח היא השלישית בגודלה, לאחר מזון ותשלומי רשויות וממשלה. כך, מתוך 13 מיליארד השקלים שנסלקים בכרטיסי האשראי של המועדון בשנה, ההוצאה על ביטוח עומדת על כמיליארד שקל.

עוד הסביר וילנאי מה היתרון שהם רואים בהקמת סוכנות ביטוח. "יש כמה מודלים של עבודה בתחום הביטוח במועדוני צרכנות. אחד מהם הוא כפי שפעלנו בעבר, אספקת לידים לחברת ביטוח שמתחייבת לתת לעמיתי המועדון הצעה מיטבית. גילינו בחלק מהמקרים עמיתים שפנו לאותה חברה ואף שלא הזדהו כחברי המועדון - קיבלו הצעות טובות יותר. אז הבנו שהדרך היחידה לייצר ערך לעמיתים היא להיכנס למגרש".

לדבריו, "הדרך להיות לוח מודעות אמנם קלה למועדון אבל לא מבטיחה את האינטרס של העמיתים – וזה לא רק בפן של המחיר אלא גם מבחינת השירות". לדבריו, הסוכנות החדשה תספק לא רק את המכירה אלא גם את השירות לעמיתי המועדון בזמן המימוש של הביטוח.

לדברי וילנאי, התוכנית המקורית, לפני הקורונה, היתה להציע בשלב הבא גם ביטוחי נסיעות לחו"ל, מכיוון שאוכלוסיית העמיתים נהגה לנסוע לחו"ל לא מעט, אבל הקורונה לא ברור אם זה ייצא לפועל. בהמשך מתכננים בסוכנות להתרחב בהדרגה גם לתחומים נוספים כמו ביטוחי דירה ותאונות אישיות. להערכתו, ההשקעה הלא מבוטלת שכרוכה בהקמת הסוכנות תחזיר את עצמה בתוך כשנתיים ולאחריהן הרווח מהפעילות יועבר לטובת העמיתים.

גם למועדון צרכנות יש מידע על הרגלי הצריכה של העמיתים שלו, הגם שברמת פירוט נמוכה מזו של חברות כרטיסי האשראי. לדברי וילנאי, "הכוח שלנו הוא לא המידע אלא כוח הקניה הגדול והאמון שרוכשים בנו העמיתים". נותר לראות אם הסוכנות החדשה תעורר גם כן התנגדות מצד לשכת סוכני הביטוח, בדומה להתנגדותה להקמת סוכנות ביטוח על ידי חברות כרטיסי האשראי.

מועדון הוט הוקם ב־1996 על ידי הסתדרות ההנדסאים והטכנאים, וחברים בו כיום כ־270 אלף איש בכ-165 אלף בתי אב. עמיתי המועדון הם הנדסאים, מהנדסים, אנשי טכנולוגיה ואקדמאים, הממוקמים בעשירונים הגבוהים של אוכלוסיית השכירים במשק.

דני הורנשטיין, יו"ר מועדון הוט ויו"ר הסתדרות ההנדסאים מסר כי "הקמנו את הסוכנות על מנת למקסם את החיסכון עבור עמיתינו, שכמו כל אזרחי ישראל מרגישים גם כן את יוקר המחייה על כתפיהם. הדבר הפך אפילו הכרחי יותר עם פרוץ משבר הקורונה". בחברת הביטוח הראל בירכו על שיתוף הפעולה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker