מימון ישיר תפטר כ-100 עובדים בגלל משבר הקורונה

החברה תצמצם את מצבת כוח האדם במוקדי השירות והתמיכה ■ שרון בן עזרא, סמנכ"ל שיווק, מכירות ואשראי, עוזב את תפקידו ■ החברה צפויה להציג הפסד נקי ברבעון הראשון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן וולף, מנכ"ל מימון ישירצילום: מימון ישיר

חברת האשראי החוץ בנקאי מימון ישיר תפטר כ-100 עובדים מתוך כ-550 בגלל משבר הקורונה. הצמצום יתבצע בין השאר במוקדי השירות והתמיכה. בתוך כך, עוזב את החברה שרון בן עזרא, סמנכ"ל שיווק, מכירות ואשראי.

מימון ישיר עוסקת במתן אשראי צרכני למשקי בית, בעיקר לרכישת רכבים, ועסקים קטנים. החברה מנוהלת על ידי ערן וולף ונמצאת בשליטת ביטוח ישיר השקעות פיננסיות (80%) של מוקי ודורון שניידמן. בית השקעות אלטשולר שחם מחזיק ב-20% הנותרים. משבר הקורונה ועיכוב במגעים עם רשות ניירות ערך להפיכת החברה לציבורית פגעו בה משמעותית.

במימון ישיר תיכננו להנפיק כ-30% ממניות החברה בהיקף של כ-500 מיליון שקל, לפי שווי מוערך של כ-1.7-1.5 מיליארד שקל. תוכנית הנפקה הוקפאה עד הודעה חדשה לאחר שהחברה קיבלה אינדיקציות כי לא תוכל לגייס בהתאם לשווי המבוקש. ביטול ההנפקה פגע ביכולת של מימון ישיר ליהנות מגיוס מקורות בשוק ההון בריביות נמוכות יותר ממה שהיא מגייסת כיום באמצעות הנפקת אג"ח פרטי בפלטפורמת רצף מוסדיים.

התוכנית של וולף ומנהלים נוספים בחברה להנזיל חלק מהאחזקות שלהם נדחתה גם היא בעקבות ביטול ההנפקה. בתוך כך, החברה נאלצה להקפיא את מתן ההלוואות לכל מטרה ולבצע הערכת נזקים בקרב לקוחות שנטלו ממנה אשראי לרכישת רכבים, בעיקר מיד שנייה. מדובר בתחום שבו היא נחשבת לחברה המובילה בשוק האשראי החוץ בנקאי

החברה הציגה ב-2019 תוצאות שיא שכללו רווח של למעלה מ-120 מיליון שקל וצמיחה עקבית בהיקף הפעילות, כך שתיק האשראי שלה עמד על כ-8.6 מיליארד שקל. היא צפויה להציג ברבעון הראשון של 2020 הפסד נקי, בעקבות עליית הריביות ברבעון הראשון בשוק האג"ח ופגיעה בשווי של תיק ההלוואות שלה. המשמעות היא ששוויה הנוכחי של מימון ישיר נחתך דרמטית בעשרות אחוזים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker