מעבר נדיר: מנכ"ל לאומי בריטניה יעבור לנהל את סניף ניו יורק של הפועלים

גיל קרני, מנכ"ל לאומי בריטניה, יעזוב בקרוב את לונדון ויחליף את גבי חמני בניהול סניף ניו יורק של הפועלים ■ מנכ"ל לאומי מינה באחרונה את שמוליק ארבל לתפקיד יו"ר הבנק בבריטניה כדי להרחיב את הפעילות באירופה

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק
בנק הפועלים
בנק הפועלים

גיל קרני, מנכ"ל בנק לאומי בריטניה בשנתיים וחצי האחרונות, עוזב את קבוצת לאומי. לאחר קריירה ארוכה של למעלה מ-25 שנה בבנק, בה כיהן בתפקידי בנקאות עסקית - בין היתר כמנכ"ל לאומי רומניה - קרני יעזוב בקרוב את לונדון ויעבור לארה"ב, שם יתמנה למנכ"ל סניף ניו יורק של בנק הפועלים.

קרני יחליף בתפקיד את גבי חמני, שנפרד באחרונה מהתפקיד לאחר 12 שנים, לטובת פעילות כשותף בקרן השקעות הנדל"ן האמריקאית נורת'ווינד. מדובר במעבר נדיר של מנהל מקבוצת לאומי לקבוצת הפועלים. בתוך כך, תפקיד ניהול סניף ניו יורק הוצע למספר מנהלים נוספים בלאומי מלבד קרני, שסירבו להצעה.

לאומי בריטניה סיים את 2019 עם רווח נקי של כ-50 מיליון שקל, והיקף מאזנו הסתכם ב-6 מיליארד שקל. מנכ"ל לאומי, חנן פרידמן, מינה באחרונה את שמוליק ארבל, ראש החטיבה העסקית של לאומי, לתפקיד יו"ר בנק לאומי בריטניה במקומו של יואל מינץ. מינויו של ארבל נועד לחזק ולהרחיב את פעילותו של לאומי בבריטניה ובאירופה בתחומים של עסקים בינוניים, נדל"ן, היי-טק ועוד – בדומה למהלכים של לאומי בסניפו בארה"ב, שעבר שינוי מקיף בפעילות שגם תורגמה לגידול ברווחיות.

בתפקידו החדש, קרני יהיה אחראי על תיק אשראי של כ-14.6 מיליארד שקל, שניתן ברובו לחברות בינוניות הפועלות בסקטור המסחרי. בנק הפועלים ינסה להרחיב את הפעילות בארה"ב, אך יהיה כפוך למגבלות שהוטלו עליו בעקבות סיום חקירת המס בארה"ב בגין סיוע ללקוחות אמריקאיים בהעלמות מיסים ב-2014-2002. המגבלות יקשו על חלומו של הבנק לרכוש בנק בארה"ב, והוא כנראה לא יקרום עור וגידים בשנים הקרובות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker