בצל משבר הקורונה: רון רוטר יחליף את אביו ואימו בתפקיד מנכ"ל קסטרו-הודיס

רוטר הבן נהפך בשנים האחרונות לאחר מהגורמים המשפיעים בקסטרו – והיה אחראי בין היתר על המיזוג עם הודיס; גבי רוטר ימונה ליו"ר הדירקטוריון של הקבוצה, אתי רוטר תכהן כדירקטורית בקבוצה, בכפוף לאישור האסיפה הכללית

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

רון רוטר
רון רוטר צילום: אביב חופי

שינויים בצמרת הנהלת קבוצת קסטרו-הודיס, בצל משבר הקורונה: רון רוטר, נכדם של מייסדי החברה לינה ואהרון קסטרו ובנם של אתי וגבי רוטר מונה למנכ"ל הקבוצה. גבי רוטר ימונה ליו"ר פעיל בחברה, ואתי רוטר תכהן כדירקטורית בקבוצה.

רוטר החל ב-2016 לכהן בתפקיד סמנכ"ל הכספים. בשנה שעברה הוא מונה גם כמשנה למנכ"ל קסטרו. רוטר הבן נהפך בשנים האחרונות לאחר מהגורמים המשפיעים בקסטרו, לאחר שהקבוצה נוהלה במשך שנים באופן בלעדי על ידי אביו. בין היתר, רוטר הבן היה האיש שרקם את המיזוג עם קבוצת הודיס, כחלק מתוכנית ההתחדשות שמיישמת קסטרו.

קסטרו-הודיס, כמו יתר רשתות האופנה, התמודדה בשנים האחרונות עם פתיחת השוק לתחרות גלובלית דרך האינטרנט, החרפת התחרות בשוק האופנה המקומי, וההעדפה הגוברת של ישראלים לקניות בחופשה בחו"ל. החברה גם נפגעה ממשבר הקורונה. עם תחילת המשבר, הקבוצה סגרה כל החנויות והוציאה את כל 6,000 העובדים לחופשה.

מניית קסטרו נפלה מתחילת השנה בכ-30%, והיא איבדה  כ-75% ב-5 השנים האחרונות. הקבוצה נסחרת לפי שווי של כ-250 מיליון שקל, הרבה מתחת להון העצמי שהסתכם ביותר מחצי מיליארד שקל בסוף 2019.

קסטרו סיימה את 2019 בהפסד עמוק של 84 מיליון שקל. ההפסד שחק את הונה העצמי של החברה ל-540 מיליון שקל. המאזן של קסטרו כולל נכסים בלתי מוחשיים ונכסי מס בשווי כולל של כ-250 מיליון שקל. כלומר, ההון העצמי המוחשי שלה נמוך – ומסתכם בכ-300 מיליון שקל. באחרונה מכרה החברה את בניין המטה שלה בבת ים לי.ח. דמרי בכ-140 מיליון שקל. המימוש יסייע להגדיל את ההון ולהצטייד במזומנים.

רון רוטר מסר: "אנו ממשיכים במלוא המרץ במימוש התכנית האסטרטגית להתמודדות החברה עם השלכות משבר הקורונה. עולם האופנה משתנה וחשוב שאנו נהיה עם היד על הדופק ונהיה קשובים לתרחישי השוק. אני בטוח כי הקבוצה ערוכה כדי לצמוח בשנים קרובות ומודה על האמון שקיבלתי מהדירקטורים, מיוסי גביזון (ממייסדי הודיס) ומשותפינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker