ראש בראש: ידידיה שטרן ודורית סלינגר מתמודדים על תפקיד דח"צ בלאומי

סלינגר סיימה בסוף 2018 כהונה מוצלחת כממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ולפני כן היתה מנכ"לית של חברת דירוג האשראי מעלות S&P ■ שטרן, שכבר כיהן בעבר כדירקטור חיצוני בלאומי, הוא פרופסור בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, והיה דקאן הפקולטה

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק
דורית סלינגר, לשעבר המפקחת על הבנקים
דורית סלינגר, לשעבר המפקחת על הבנקיםצילום: אייל טואג

בנק לאומי פירסם אתמול רשימה של מועמדים על תפקידי דירקטור חיצוני ודירקטור שאינו חיצוני במסגרת אסיפת בעלי המניות השנתית של הבנק, שתתקיים בהמשך השנה. בקטגוריה של דירקטור חיצוני יתמודדו על התפקיד ידידיה שטרן ודורית סלינגר.

סלינגר סיימה בסוף 2018 כהונה מוצלחת כממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. לפני כן היתה מנכ"לית של חברת דירוג האשראי מעלות S&P. כיום היא מכהנת כדירקטורית חיצונית בשטראוס גרופ, וכן מייעצת לקבוצות פינטק שונות. שטרן הוא פרופסור בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן, ולשעבר דקאן הפקולטה. הוא כבר כיהן בעבר כדירקטור חיצוני בבנק לאומי.

האסיפה צפויה לבחור גם שניים מתוך שלושת הדירקטורים הרגילים של הבנק. ברשימת המועמדים לתפקיד זה נמנים סאמר חאג' יחיא, המכהן זה שש שנים בדירקטוריון לאומי וכמעט כשנה כיו"ר הדירקטוריון. חאג' יחיא מעורב בנעשה בלאומי, וזוכה להערכה רבה על תפקודו, כך שהוא צפוי להיבחר לכהונה נוספת של שלוש שנים (הזמן המקסימלי שניתן לכהן בדירקטוריון של בנק ללא גרעין שליטה כמו לאומי הוא תשע שנים).

ידידיה שטרן
ידידיה שטרן

מול חאג' יחיא יתמודדו פרופ' יפעת ביטון מבית הספר למשפטים של המסלול האקדמי המכללה למינהל, ואבי בזורה, לשעבר מנכ"ל בנק ירושלים. המועמדים נבחרו על ידי הוועדה לבחירת דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה, לאחר בחינת 13 מועמדים. בראש הוועדה למינוי דירקטורים בתאגידים בנקאיים יושב השופט בדימוס משה גל. בוועדה חברים פרופ' מומי דהן, אורית קורן, ציפי סמט ותמי גוטליב.

תפקידה של ועדה זו הוא לאתר מועמדים מתאימים ולהמליץ עליהם לתפקיד דירקטורים בבנקי לאומי, הפועלים ודיסקונט — שהם בנקים ללא גרעין שליטה; ובחברת שב"א (שרותי בנקאות אוטומטיים), שנהפכה בשנה שעברה לחברה ללא גרעין שליטה.

לאומי, המנוהל על ידי חנן פרידמן, צפוי לפרסם את דו"חותיו הכספיים לרבעון ראשון ביום רביעי הבא. בהתאם לאזהרת רווח שפירסם לאומי, הוא צפוי להציג ברבעון הראשון הפסד נקי המיוחס לבעלי המניות של 200–300 מיליון שקל. זאת בעקבות ירידה חדה שספג תיק מניות של הבנק במהלך מארס, בהיקף של 3 מיליארד שקל. הבנק אף צפוי להציג גידול של כמיליארד שקל בהוצאה הקבוצתית להפסדי אשראי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker