כיל השיקה מוצר חדש עבור שוק של 450 מיליון דולר בשנה

כיל (ICL) השיקה תוסף מינרלי מבוסס פוספט, שמשפר את העמידות של משטחי עץ, ומאריך את חייהם של ציפויי עץ תעשייתיים ■ היא חוזה שהתוסף ינגוס בנתח של 10%-5% משוק היעד העולמי בתוך חמש שנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטבח עם התוסף החדש של כיל שמשפר את העמידות של משטחי עץצילום: כיל

כיל (ICL) ממשיכה בפיתוח פעילות המוצרים המיוחדים: החברה, שמנוהלת על ידי רביב צולר, השיקה את HALOX SCRATCH-X - תוסף מינרלי מבוסס פוספט, שמשפר את העמידות של משטחי עץ בפני שריטות ומאריך את חייהם של ציפויי עץ תעשייתיים, המשמשים בייצור ארונות וריהוט.

ICL מעריכה את שוק היעד של המוצר ב-450 מיליון דולר בשנה, וחוזה כי התוסף שלה ינגוס בנתח של 10%-5% מהשוק העולמי בתוך חמש שנים. פיתוח התוסף החדש התבצע כחלק מיוזמה של פיתוח מוצרים חדשניים בעלי ערך מוסף גבוה בחברה, בניסיון להגדיל את חלקם במחזור המכירות של חטיבת פתרונות הפוספט - על חשבון מוצרים בעלי ערך מוסף נמוך, שלחברה אין יתרון תחרותי בייצורם ובשיווקם, כמו סלע פוספט וחומצה זרחתית ירוקה באיכות דשן.

המוצרים המיוחדים שמפתח בשנים האחרונות מגזר פתרונות הפוספט, המנוהל על ידי עופר ליפשיץ, מתמקדים בשווקים כמו תוספים למניעת קורוזיה עבור יצרני צבעים וציפויים, וכן בשוק המוצרים ליצרניות של תחליפי בשר, כמו החלבון מבוסס הפול בטכנולוגית Rovitaris - שמיועד להחליף מוצרים כמו נגיסי עוף, המבורגרים, נקניקיות ונגיסי דג.

כיל נתנה רישיונות שימוש בטכנולוגיה שפיתחה ליצרניות גדולות של מזון בצפון ובדרום אמריקה, והיא מקבלת תמלוגים של מיליוני דולרים לשנה מפעילות זו. מגזר פתרונות הפוספט של כיל רשם רווח תפעולי של 9 מיליון דולר במחזור של 502 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020 - לעומת רווח תפעולי של 35 מיליון דולר במחזור של 537 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2019.

הכנסותיו של מגזר המוצרים המיוחדים מבוססי הפוספט ירדו ב-2% ברבעון הראשון של 2020 לעומת הרבעון המקביל ב-2019, והסתכמו ב-279 מיליון דולר, ואילו המכירות של מוצרי הקומודיטיס של חטיבת הפוספט ירדו ב-12% ברבעון הראשון של 2020, לעומת הרבעון המקביל ב-2019, והסתכמו ב-223 מיליון דולר. זאת כתוצאה מנפילה במחירי סלע הפוספט ודשני הפוספט לשפל של 17 שנים.

על פי הערכות, מגזר המוצרים המיוחדים מבוססי הפוספט רשם רווח תפעולי של 29 מיליון דולר ברבעון החולף, וחפה על הפסד תפעולי של 20 מיליון דולר שספג מגזר מוצרי הקומודיטיס של חטיבת פתרונות הפוספט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker